В ОП кажуть, що у разі миротворчої місії Україні потрібні європейські війська з «готовністю до бою»

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква
Заступник керівника Офісу президента Ігор ЖовкваОфіс президента

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна потребує «серйозного» внеску з боку Європи, коли йдеться про потенційне розгортання військ. Зокрема, вони мали б бути готові до різних сценаріїв.

Про це він сказав в інтервʼю AFP напередодні саміту «коаліції охочих» у Парижі, цитує France 24.

«Нам не потрібна проста присутність, щоб продемонструвати, що Європа присутня […]  Нам не потрібні ні миротворці, ні блакитні шоломи, ні неозброєні, ні щось інше», — зазначив посадовець Офісу, який брав участь у переговорах з американцями в Джидді та в Ер-Ріяді. 

За його словами, Києву не потрібні європейські війська, щоб воювати з росією. Водночас у разі європейської присутності вони мають бути готові до різних сценаріїв, включно з ракетними ударами чи атаками безпілотників.

«Якщо європейські країни серйозно ставляться до свого внеску, вони повинні бути справді серйозними», — сказав Жовква.

Жовква відмовився назвати, яка кількість військових потрібна в Україні після війни та де їх можна розмістити. Хоча й уточнив, що «нам не потрібні лише 5 тисяч чи 10 тисяч».

«І не кількість важлива... Важлива також їхня готовність битися, їхня готовність захищати, їхня готовність бути оснащеними, їхня готовність розуміти, що Україна є невіддільною частиною європейської безпеки», — додав заступник голови ОП.

На його думку, кожен солдат має бути готовий «брати участь у справжньому бою».

Він також припустив, що європейські сили можуть допомогти захистити кордон України з Білоруссю, тоді українські війська, які були на тій ділянці, можна було б розгорнути в більш небезпечних регіонах.

Європейські війська в Україні

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 2 березня уперше заявив про створення «коаліції охочих» для захисту України та гарантування миру. Стармер пояснював, що кожна країна сама вирішить, який внесок їй зробити.

Очікується, що «коаліція охочих» зможе відправити до України миротворчий контингент. За словами Стармера, остаточна чисельність західних військових становитиме «понад 10 тисяч військовослужбовців». Ймовірно, основна частина цих сил складатиметься з військових із Великої Британії та Франції.