Спочатку має замовкнути зброя: Мерц, Туск і Келлог відреагували на пропозицію рф про початок прямих перемовин
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск та спецпосланець США Кіт Келлог слідом за Києвом і Парижем відкинули пропозицію росії про початок мирних перемовин без попереднього припинення вогню.
Про це вони написали в Х.
Фрідріх Мерц, як і президент України Володимир Зеленський, назвав сигнал російської сторони «добрим знаком», однак додав: цього «далеко не достатньо», про що казав і французький лідер Емманюель Макрон.
Як і його колеги, він наголосив, що саме припинення вогню зробить можливими перемовини. «Спочатку має замовкнути зброя, а потім можна буде розпочати переговори», — додав канцлер.
Польський премʼєр підкреслив, що, попри пропозицію москви, світ чекає саме на одностайне рішення щодо негайного та безумовного припинення вогню.
Келлог же у своєму дописі відповів на заяву премʼєра Нової Зеландії, який підтримав 30-денне перемир’я.
«Навіть прем'єр-міністр Нової Зеландії розуміє. Як неодноразово казав президент Трамп, припиніть вбивства!! Спочатку безумовне 30-денне припинення вогню, а під час нього переходьте до всеохопних мирних переговорів. Не навпаки», — наголосив спецпосланець.
Що передувало?
Україна разом із союзниками — Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею — підтримали 30-денне припинення вогню без жодних умов уже з 12 травня. З аналогічною пропозицією виступали США.
Окрім того, Україна, США та ЄС підготували список із 22 умов для припинення війни, який передадуть росії. У разі відмови партнери України пригрозили посиленням санкцій проти рф.
У ніч проти 11 травня глава рф виступив із конференцією, де запропонував відновити прямі перемовини з Україною «без жодних попередніх умов» у Туреччині 15 травня. При цьому він не згадав про пропозицію перемир’я з 12-го.
- Поділитися: