Другий день «великого обміну» полоненими: додому повернулися 307 українців

Повернений з російського полону українських військовий
Повернений з російського полону українських військовийTelegram / Zelenskiy / Official

У другий день масштабного обміну полоненими за формулою «тисяча на тисячу» вдалося повернути 307 українців.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, з російської неволі повернулися, зокрема, воїни Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, Військово-морських сил, Сил територіальної оборони, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.

Як розповіли в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, у нинішньому обміні до України, зокрема, вдалося повернути 27 Захисників Маріуполя. А з окремих підрозділів та військових частин полонених вдалося визволити вперше.

Наймолодшому звільненому — 25 років, а найстаршому — 61 рік. Серед них є поранені та хворі.

Звільнених українців традиційно зустрічали рідні та близькі. Деякі з них чекали на повернення з полону своїх родичів із 2022 року.

Нагадаємо, у перший день обміну полоненими до України вдалося повернути 390 громадян: 270 військовослужбовців та 120 цивільних.

Серед визволених — 3 жінки та 387 чоловіків. Повернути вдалося військовослужбовців Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.

Вони воювали на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському, Херсонському напрямках, а також брали участь у боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях.

Що передувало обміну?

16 травня у Стамбулі делегації України та росії під час перемовин домовилися про обмін військовополоненими у форматі «тисяча на тисячу».

CNN із посиланням на одного з неназваних турецьких посадовців писало, що обмін полоненими запропонувала провести Туреччина, коли ситуація на переговорах між Україною та рф стала «безвихідною» після вимог росії передати їй під контроль чотири області України.

У Службі безпеки України 17 травня повідомляли, що розпочали підготовчі заходи до обміну. Зокрема, СБУ формували перелік російських військових, що утримуються в українському полоні й можуть бути передані рф.

Після цього українська та російська сторона передали одна одній списки тих, яких готують для цього обміну. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов припускав, що обмін може відбутися з 19 до 25 травня.

Попередній обмін відбувся 6 травня за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів. Тоді додому повернулися 205 українських військових.