Досягти подібного раніше не вдавалося: стали відомі подробиці кібератаки ГУР на «Газпром»

За даними джерела, хакери ГУР знищили резервні копії даних
За даними джерела, хакери ГУР знищили резервні копії данихНадано hromadske

Масштабна кібероперація Головного управління розвідки Міноборони зі знищення інформаційної системи російського «Газпрому» здатна призвести до аварійного режиму роботи й ускладнення транспортування та газопостачання цілих регіонів рф. 

Про це hromadske розповіло джерело в розвідці.

Як пояснив наш співрозмовник, українські кіберфахівці досягнули «максимальних результатів» завдяки масштабам ураження мережевої інфраструктури атакованої цілі.  

«Ступінь проникнення українських кіберфахівців в інформаційні системи “Газпрому” безпрецедентно глибокий, досягти подібного рівня раніше не вдавалося», — зазначило джерело.

Так, унаслідок операції вдалося знищити облік контрактів, графіків, тарифів корпорації, зокрема дані про те, кому й скільки газу/нафти треба постачати, дані щодо платежів, податків, фінансові баланси «Газпрому», інформацію про ліцензії і юридичні договори корпорації. Крім того, було знищено дані систем, що керують тиском, витратами, балансами газу й нафти, дані про свердловини та мережі «Газпрому».

За оцінками співрозмовника в ГУР, усе це може призвести до суттєвого зменшення надходження доходів до бюджету. 

«Ми можемо говорити про неможливість укладання нових контрактів державною корпорацією “Газпром”, про аварійний режим роботи систем корпорації та ускладнення транспортування й газопостачання цілих регіонів рф, дефолт по зобов’язаннях, суттєве падіння вартості акцій “Газпрому”, підрив стабільності банків, що кредитують “Газпром”, та багато інших негативних наслідків для країни-агресора», — вважає наше джерело. 

Окрім того, кіберфахівці отримали повний доступ до усіх інформаційних систем корпорації, що надало можливість скопіювати сотні терабайтів даних — понад 20 000 профілів працівників інформаційної системи «Газпрому» з їхніми електронно-цифровими підписами.

Також вони вилучили бази даних більш ніж 390 дочірніх компаній і філій «Газпрому», а ще — отримали доступи до систем, які підтримують технічну роботу інфраструктури, і допоміжних систем.

За допомогою унікального програмного забезпечення кіберфахівці видалили всі дані інформаційної системи «Газпрому», які зберігалися на фізичних серверах і хмарних платформах, зокрема резервні копії.