Удари спрямовані в центр давньої Русі. У Києві від атаки постраждали будівля МЗС, художній музей і музей Чорнобиля

Пошкоджений художній музей
Пошкоджений художній музейМіністерство культури України

Унаслідок масованої російської атаки по Києву пошкоджень зазнали архітектурні пам’ятки: будівля Міністерства закордонних справ, а також художній музей та музей «Чорнобиль».

Про пошкодження будівлі МЗС повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Її збудував Йосип Лангбард у 1939 році, і з часів Другої світової війни вона не зазнавала пошкоджень. У будівлі внаслідок атаки вибило вікна, однак, каже Сибіга, «російські терористи не змусять нас зупинитися».

«Важливо також зазначити, що російські удари були спрямовані на історичний район, саме в центр давньої Русі. Ще один доказ того, що ми маємо справу з ордами варварів, а не зі спадкоємцями цивілізації», — додав він.

Також у Києві знищено іншу пам’ятку архітектури — Національний музей «Чорнобиль», повідомив голова Асоціації чорнобильських операторів Ярослав Ємельяненко.

Крім того, вибухова хвиля зачепила й Національний художній музей України, водночас колекція та працівники музею не постраждали. Нині працівники музею та профільні служби оглядають будівлю, фіксують наслідки атаки та уточнюють масштаби руйнувань.

Національний художній музей України — пам’ятка архітектури, історії, монументального мистецтва національного значення. Музей зберігає та представляє українське мистецтво від княжої доби до сучасності, налічуючи десятки тисяч творів українського мистецтва, кажуть у Міністерстві культури.