«Головне диво дня». Під завалами музею «Чорнобиль», який постраждав від атаки 24 травня, виявили 30 експонатів

Співробітники музею зі знайденим експонатом — печаткою Чорнобильського річкового порту
Співробітники музею зі знайденим експонатом — печаткою Чорнобильського річкового портуНаціональний музей «Чорнобиль» / Facebook

Під час пошукових робіт співробітники Національного музею «Чорнобиль» виявили 30 артефактів. Будівлю музею пошкодило під час масованої російської атаки на Київ у ніч проти 24 травня.

Про це повідомили в соцмережах музею.

За словами співробітників, експонати вдалося відшукати на третій день після того, як постраждала будівля музею.

«Знайти їх вцілілими під тоннами бетону — це колосальне досягнення, наша велика спільна перемога над руйнуванням. Кожна піднята з пилу пам'ятка — це наче ковток свіжого повітря для всього музею», — зазначили там.

У музеї кажуть, що поруч з експонатами виявили шматки металу від ракети, яка поцілила в будівлю — «німого свідка воєнного злочину».

«Ми не зупиняємося ні на мить. Команда продовжує розгрібати завали, прибирати територію і сантиметр за сантиметром просіювати уламки, щоб відшукати інші вцілілі музейні предмети», — пишуть співробітники.

Нагадаємо, уночі 24 травня російські війська застосували проти України 90 ракет різних типів, серед яких балістична ракета середньої дальності (йдеться про «Орешник»), і 600 безпілотників різних типів. Протиповітряна оборона знешкодила 55 ракет та 549 безпілотників. Основним напрямком масованого російського удару став Київ.

У міністерстві внутрішніх справ повідомили, що під час атаки було пошкоджено будівлю Національного музею «Чорнобиль». Також там заявили, що внаслідок удару музей безповоротно втратив близько 40% своїх експонатів.

Серед того, що вдалося зберегти — предмети з фондосховищ, картину Марії Примаченко та прапор України, який був встановлений на ЧАЕС одразу після деокупації у 2022 році.