«Нам щодня привозять дітей, яких вбиває російська федерація» — лікар «Охматдиту» про масований обстріл по Києву

Завідувач відділення ургентної хірургії та виконувач обов'язків медичного директора Національної дитячої лікарні «Охмадит» Роман Жежера
Завідувач відділення ургентної хірургії та виконувач обов'язків медичного директора Національної дитячої лікарні «Охмадит» Роман ЖежераІнна Дубровик / hromadske

Дитяча лікарня «Охматдит» прийняла двох маленьких дітей, постраждалих унаслідок масованого російського обстрілу 2 червня. Одній із них загрожує інвалідність.

Про це в коментарі hromadske розповів Роман Жежера, завідувач відділення ургентної хірургії та виконувач обов'язків медичного директора Національної дитячої лікарні «Охмадит».

До лікарні госпіталізували двох маленьких хлопчиків віком 2 та 4 роки. Старша дитина «відбулася переляком», каже медик. Молодша — значно постраждала.

«Коли відбувається масований обстріл, це стрес для дорослих, а для малих дітей — ще більший. Хлопчики приїхали в шоку, збуджені. Старша дитина не мала серйозних ушкоджень, слава Богу, тільки гематому у ділянці стегна. Інша дитина — значно постраждала через те, що був вибуховий перелом і пошкодження ліктьового суглоба. Він у стабільному стані. Наразі проводиться повне лікування для того, щоб відновити функцію кінцівки. Важко сказати, наскільки вдасться, з високою ймовірністю [його чекає] інвалідизація або відсутність повноцінної функції кінцівки», — каже Роман.


Нагадаємо, уночі проти 2 червня війська рф провели масовану атаку балістикою і дронами по Києву та областях України. Внаслідок авіаударів у багатьох районах столиці зазнали руйнувань житлові будинки. Станом на вечір 2 червня було відомо про 7 загиблих і приблизно 90 постраждалих у Києві.

Очевидці поділилися у соцмережах, що того дня жінка із двома синами бігла в укриття у Шевченківському районі Києва. Неподалік стався приліт — жінка загинула на місці, а діти зазнали поранень.


Він розповів, що медикам лікарні доводиться часто стикатися з такими травмами — «Охматдит» приймає дітей не лише з Києва, а й з усієї України.

«Щодня нам привозять дітей, яких вбиває російська федерація. Вчора нам привезли дитину з Херсона у вкрай важкому стані. Постійно везуть з Сум, Херсона, Миколаєва та інших регіонів ближче до лінії зіткнення. Не знаю, чи правильно так казати, але ми звикли», — зазначає пан Роман.

Медикам доводилося рятувати найменших пацієнтів, яким не виповнилося і року. Але з найбільшою гіркотою Роман Жежера говорить про старших дітей.

«Будь-яка травма дитяча страшна, але ці діти вже розуміють, що з ними відбувається […] Вони розуміють перспективу, тому їм важче адаптуватися психологічно. [Вони думають], де їм знайти сили, щоб лікуватись, відновлюватись і хотіти щось в житті ще. Діти не розуміють, чому така несправедливість, чому їх вбиває російська федерація?» — каже він.