російські супутники виконали загрозливі маневри біля фінського супутника ICEYE, який використовує Україна — Spiegel

У травні чотири російські супутники виконали загрозливі маневри біля фінського супутника компанії ICEYE, яка постачає Україні супутникові знімки російських об’єктів.
Про це пише німецький Spiegel.
17 квітня з космодрому Плесецьк стартувала російська ракета-носій «Союз-2.1б». Офіційно влада не розкривала подробиць щодо її корисного навантаження, повідомивши лише, що запуск здійснювався в інтересах військових.
Лише незабаром з'ясувалося, що ракета вивела на орбіту шість супутників. Чотири з них із середини травня почали швидко зближуватися з супутником Iceye-X36. Згідно з аналізом приватної компанії зі спостереження за космосом Okapi:Orbits, на висоті 550 км вони наблизилися до фінського супутника на відстань менш ніж 13 кілометрів.
Як пише Spiegel, на низькій навколоземній орбіті, де об'єкти рухаються зі швидкістю близько 28 000 км/год, таке зближення цілком можна розцінювати як ворожий акт.
У Центрі космічної обстановки Бундесверу спостерігали за маневрами росіян, але пояснення щодо мети цих маневрів там не мали.
Юліана Зюсс із берлінського Фонду науки та політики (SWP) вважає, що дії російських супутників мають загрозливий вигляд, адже тепер вони можуть виконати нові маневри зближення, перехоплювати або глушити сигнали, а можливо, навіть фізично пошкодити інший супутник.
За її словами, є підстави підозрювати, що російські військові випробовують або вже випробували технологію перешкоджання роботі супутників. Також не можна виключати фізичне знищення супутника, але цей варіант, мовляв, видається менш імовірним.
Німецьке видання зауважує, що Україна вже кілька років використовує супутники ICEYE у війні проти росіян. Два роки тому стало відомо, що за допомогою них було отримано понад 4100 знімків «ворожих об'єктів», а на початку цього року Київ і ICEYE оголосили про розширення співпраці.
- Поділитися:
