«Снайперка» Емеральд, заявила, що її «поховали живцем» в мистецькій інсталяції: помилково додали дату її смерті
У Варшаві з’явилася інсталяція з фотографіями українських воїнів, у якій помилково додали дату смерті під світлиною Євгенії Емеральд, яка називала себе снайперкою. Організатори перепросили та прибрали інсталяцію з публічного простору.
Про цю інсталяцію розповіла користувачка Instagram і опублікувала відео.
На ньому видно стенди з зображеннями українських військових, однак із вирізаними обличчями. Так, люди могли підходити позаду цих стендів і фотографуватися, а їхні обличчя при цьому були на місці вирізаних облич воїнів.
Також під світлинами видно дати народження і смерті й напис «Стань героєм». Утім, у військового на одному з фото дати вказані з помилкою, а на іншій світлині додали дату смерті для військової, яка є живою.
«Люди підходять, із щасливими обличчями фотографуються там. Це наче якийсь сюр. На плакаті напис “Стань героєм”, наче героями можна стати, тільки бувши загиблим», — написала дівчина, що опублікувала відео.
Фото блогерки Євгенії Емеральд, яка розповідала, що служила в полку спецпризначення «Сафарі» і була снайперкою, було серед тих, які використали в інсталяції. Вона сама написала, що в Польщі «познущалися з українських воїнів» і вирішили її «поховати живцем».
Пізніше в Instagram-сториз Євгенія додала, що польська експозиція «знівелювала всіх українських воїнів, Україну в цілому і всіх українців». Вона заявила, що веде перемовини з авторами ідеї щодо того, щоб ті прибрали інсталяцію і попросили пробачення у сімей загиблих військових.
Організатори інсталяції згодом перепросили за те, що «образили почуття» і запевнили, що хотіли звернути увагу на «величезну самопожертву» в боротьбі за свободу України.
Також там пояснили, що використали фотографії реальних людей, але обробили їх, тож організатори думали, що зображених військових не можна буде впізнати.
«Однак у наш час виявилося, що розпізнати цих реальних людей не є проблемою. Ми щиро перепрошуємо за це. Інсталяція вже була видалена з публічного простору у Варшаві й більше не буде експонована», — додали в заяві.
- Поділитися: