Екссуддям із Тернополя заборонили ставити загиблому сину пам’ятник, кращий за інші на військовому цвинтарі

«Пантеон Героїв» у Тернополі
«Пантеон Героїв» у ТернополіТернопільська міська рада

Апеляційний суд у Львові скасував судове рішення, яке дозволяло сім’ї тернопільського прокурора та військового Віталія Стадника, загиблого на війні, поставити йому інший пам’ятник на «Пантеоні Героїв» у Тернополі.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

Дозвіл на встановлення пам’ятника, що відрізняється від усіх інших, визнали таким, що суперечить вимогам законодавства. Тож тепер комунальне підприємство і надалі зможе контролювати встановлення надмогильних споруд на кладовищі, які мають бути єдиного зразка.

Водночас в інших судах досі розглядають справи за позовом батька військового Віталія Стадника, «спрямовані на нівелювання єдиної концепції зовнішнього вигляду військових поховань на “Пантеоні Героїв” Тернополя», кажуть у міськраді. 

Однак там запевняють, що забезпечуватимуть заходи для «належного створення гідного “Пантеону Героїв”».

Справа Стадників проти «Пантеону Героїв»

На початку грудня минулого року батьки загиблого військового Віталія Стадника — колишні судді — домоглися від суду дозволу встановити сину пам’ятник, що відрізняється від усіх інших на «Пантеоні Героїв» — частині Микулинецького кладовища в Тернополі, де ховають військових.

Раніше родичі військових, похованих на цвинтарі, більшістю проголосували за однаковий вигляд пам’ятників над могилами у вигляді козацьких хрестів з пісковику.

Родина Стадників спершу погодилася на однаковий вигляд пам’ятників, але потім вирішила поставити загиблому військовому бронзовий монумент у повний зріст. Пояснювали своє рішення вони тим, що «можуть собі дозволити» це.

Вони нібито хотіли самостійно поставити інший пам’ятник, а потім звернулися до суду з 5 позовами. Один із них суд задовольнив, скасувавши заборону встановлювати індивідуальну надмогильну плиту.