У нас досі немає жодної бойової генералки — радниця з гендерних питань ЗСУ

В Україні досі немає жодної бойової генералки. Жінки, які долучилися до війська у 2014 році, протягом років можуть залишатися в тих самих званнях — на відміну від побратимів-чоловіків.
Про це сказала радниця з гендерних питань ЗСУ Оксана Григорʼєва на конференції hromadske.
Вона наголосила, що в українській армії триває робота над усуненням упереджень і стереотипів. За її словами, ті командири, які в цивільному житті працювали з жінками, «абсолютно нормально» сприймають їх і у військовому.
Але нині навіть ті командири, які були проти жінок у 2022 році, «бо вони кадрові військові, ось щось ця жінка там зробить?», почали «перетягувати» до себе жінок, дивлячись на їхню ефективність.
«Навіть ті командири, які мені у 2022 році говорили: “Ой, та у нас все нормально з гендерною рівністю, що ви зі своїми жінками” — зараз дивлюсь, а вже заступник в нього жінка. Правда, заступник з психологічної підтримки персоналу, ми ще не дійшли до того рівня, коли в нас заступники — бойові офіцерки, але ми до того йдемо», — розповіла Григорʼєва.
Вона розповіла, що нині у лавах ЗСУ є жінки-взводні та жінки-ротні.
«У нас багато жінок були в армії саме на тилових посадах — фінансистки, юристки, логістика. Вони мали звання полковника і мають їх нині. Тобто, вони не генералки. Якщо я подивлюсь кар'єрне зростання хлопців, які прийшли в 14 році, і тих дівчат, які прийшли в 14 році, — хлопці вже сьогодні бойові генерали. А ті дівчата переважно залишились на тих самих посадах», — сказала вона.
Вона наголосила, що у ЗСУ досі немає жодної бойової генералки. З трьох жінок, які мають генеральські звання в Україні, одна — з Медичних сил ЗСУ, ще дві — зі Служби безпеки.
За словами Григорʼєвої, у цьому питанні є «величезний гендерний розрив». Нині для жінок проводять навчання, необхідні для карʼєрного росту, але трапляються випадки, коли командири викреслюють жінок зі списків. Григорʼєва зазначає, що чоловіки «зі скрипом» віддають керівні позиції.
- Поділитися: