Вже 19 дітей опинились у лікарнях через спалах гепатиту А в Києві
Станом на ранок 14 травня через спалах захворюваності на гепатит A в Києві вже госпіталізували 34 людини, серед яких є 19 дітей.
Про це в коментарі hromadske повідомив Центр громадського здоровʼя МОЗ України.
Загалом із початку спалаху захворюваності в Соломʼянському районі столиці медики зареєстрували 48 хворих на гепатит A, з них 26 — діти. Щеплення отримали 210 людей: 192 дітей і 18 дорослих.
Як повідомляв гендиректор Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Сергій, зараз фахівці проводять епідеміологічне розслідування та опитування хворих, щоб з'ясувати джерело інфекції.
Попередній спалах гепатиту A зафіксували в жовтні 2023 році на Вінниччині. Тоді в області оголосили надзвичайну ситуацію та застосували посилені протиепідемічні заходи, щоб локалізувати поширення хвороби. Також у січні 2024 року на Волині зареєстрували 12 випадків захворювання.
Що треба знати про гепатит A?
Це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів B і С, гепатит A не провокує розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже всі люди, уражені гепатитом A, повністю одужують, і в них виробляється довічний імунітет проти хвороби.
Гепатит A найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитися гепатитом A через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє ВООЗ, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалося через воду, фіксуються нечасто.
У домашніх умовах гепатит A найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит A часто називають «хворобою брудних рук». Вірус гепатиту A також може передаватися під час тісного фізичного контакту з інфікованою людиною.
Які симптоми?
Інкубаційний період вірусного гепатиту A зазвичай триває 14–28 днів. Серед основних симптомів: підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця, важкість у правому підребер’ї, слабкість і втомлюваність.
Також слід пам’ятати, що хворий може заражати оточення вже у переджовтяничний період, коли сам не знає про захворювання. До того ж не всі випадки гепатиту A супроводжуються жовтяницею — симптомом, який звикли вважати найтиповішим. Тому необхідно зважати на будь-яке погіршення самопочуття та звертатися по консультацію до лікаря.
- Поділитися: