На Донеччині через бойові дії зростає ризик забруднення питної води
Територіям Донецької області, що знаходяться на лінії розмежування конфлікту на Донбасі, загрожує екологічна катастрофа через надмірну забрудненість водоймищ, які є основним джерелом питної води в регіоні.
Це може статись через неможливість забезпечення повного очищення води у стоках сільськогосподарських підприємств, зокрема у свинокомплексі у селищі Новолуганське Бахмутсього району Донецької області, передає місцеве видання Bahmut.in.ua.
Через бойові дії, свинокомплекс не може забезпечити повного очищення води після прибирання місць утримання тварин. Стоки потрапляють до річки Кодемка, яка впадає в Бахмутку і далі в Сіверський Донець — основне джерело водопостачання регіону.
Це підприємство знаходиться в безпосередній близькості до лінії розмежування неподалік від окупованої Горлівки.
За словами головного інженеру Бахмутського аграрного союзу Олександра Колоди, поля, на які скидають стоки, знаходяться за блокпостами самоназваної «ДНР».
«У 2015 році ми провели двох представників МНС, через блокпост «ДНР». Співробітники обстежили дві ділянки на одному полі, встановили засувку, і тепер можемо скидати стоки тільки на ці ділянки. Але техніку заганяти туди не можна. Зараз, до того ж, погода нам не помічник — вода йде повільніше», — сказав він.
За словами заступника начальника державної екологічної інспекції в Донецькій області Костянтина Свєтова, вміст азоту в річці Кодемка на сьогодні становить 239 одиниць при нормі 2,0. Також виявлені сульфіди, а за нормами вони взагалі не повинні бути присутніми.
«Влітку, рятує очерет – природний фільтр і очисник, а взимку буде на багато гірше. Навесні ми побачимо повну картину: коли річки Кодемка, Бахмутка будуть забруднені стічними водами», – додав він.
Подібна ситуація і на інших підприємствах регіону: Фенольному заводі в районі Новгородського, Газорозподільній станції в районі Красногорівки та Авдіївському коксохімічному заводі.
В свою чергу, у штабі АТО повідомили, що бойовики самоназваної «ДНР» відмовляються надати гарантії безпеки для проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
«Я постійно звертаюся до Спільного центру координації припинення вогню для дозволу проведення робіт. Ні з української, ні з російської сторони немає офіційної відповіді», – додав головний інженер Бахмутського аграрного союзу Олександр Колода.
Раніше повідомлялося, що розведення військ в Станиці Луганській, яке заплановано в Рамковій угоді, зробить безпечнішим для цивільного населення перехід через річку Сіверський Донець.
- Поділитися: