У Києві не збираються зносити «Батьківщину-матір»
У Києві в рамках декомунізації не збираються демонтувати монумент «Батьківщина-мати», сказав заступник київського міського голови Володимир Прокопів.
Він розповів, що у столиці вже перейменували 95% з 159 вулиць, які підлягають перейменуванню.
«Планувалося перейменувати 159 вулиць, 95% з них вже носять нову назву. Зараз триває громадське обговорення про перейменування вулиці Ванди Василевської та бульвару Івана Лепсе, не були підтримані запропоновані нові назви вулиць Миколи Лебедєва, яку пропонувалося перейменувати на вулицю Іси Мунаева і проспекту Героїв Сталінграда, який пропонували перейменувати на Славутицький», – сказав Прокопів на прес-конференції.
За його словами, також під демонтаж потрапили 144 об'єкта: 114 пам'ятні дошки і 40 пам'ятників.
Прокопів зазначив, що пам'ятник Миколі Щорсу, який залишається на бульварі Шевченка в Києві, є об'єктом монументального мистецтва і знаходиться в Державному реєстрі нерухомих пам'яток і на те, щоб з ним щось зробити, потрібен дозвіл Міністерства культури.
У свою чергу глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що пам'ятник Щорсу не повинен перебувати в публічному просторі і його потрібно перемістити в інше місце, наприклад, в майбутній Музей тоталітаризму, який планують створити в Києві.
Заступник міського голови також наголосив, що не йдеться про демонтаж монументу «Батьківщина-мати», а з нього буде прибраний лише серп і молот, які знаходяться на щиті.
Прокопів також зазначив, що долю Арки Дружби народів також повинні визначити в Міністерстві культури. Проект можливого демонтажу може коштувати державному бюджету близько 4 млн грн, оскільки ця арка виготовлена з титану.
- Поділитися: