Впливові Республіканці закликають Трампа піти: що варто знати напередодні президентських дебатів
Десятки представників Республіканської партії відвернулися від кандидата у президенти США Дональда Трампа і навіть закликають його зняти свою кандидатуру з виборів. Це зумовлено публікацією аудіозаписів, на яких Трамп вульгарно висловлюється про жінок. Коментарі кандидата від Республіканської партії розцінюють як сексуальні домагання. Це серйозний удар по позиціях бізнесмена, особливо напередодні другого раунду президентських дебатів між ним та демократкою Гілларі Клінтон. Словесний двобій відбудетсья в ніч проти понеділка о 4 ранку за Києвом у місті Сент-Луїс, штат Міссурі. Президента США обиратимуть за місяць – 8 листопада. Зараз почалася найгарячіша фаза перегонів за Овальний кабінет. Громадське зібрало ключові факти, які варто знати напередодні цих дебатів.
Республіканці-важковаговики відмовляються підтримувати Трампа
Більше 150 членів Республіканської партії публічно відмовляються підтримувати бізнесмена-однопартійця.
36 з них прийняли таке рішення після того, як Washington Post опублікував аудіозапис, у якому Трамп вульгарно і принизливо говорить про жінок. «Коли ти зірка, вони дозволяють тобі мацати їх, ти можеш робити будь-що» – говорить Трамп на записі.
Пізніше CNN опублікувала ще 18 уривків з інтерв’ю кандидата, де він говорить про те, що його дочка, Іванка Трамп, «має зразкову дупу», що в нього «і досі багато сексу з дружиною Меланією», а також про те, що зраджує їй. Не забув Трамп згадати і про свої високі стандарти жіночої краси, про розділення жінок на гарних та розумних і т.п.
У Республіканській партії хаос через секс-скандал із Трампом напередодні дебатів
Cеред тих, хто засудив Трампа – сенатор МакКейн, номінантка від Республіканської партії на кандидата у президенти Карлі Фіоріна, низка сенаторів, конгресменів та губернаторів. Риторикою Трампа обурився також екс-очільник штату Каліфорнія Арнольд Шварценеггер. Одіозного бізнесмена-політика засудив і його найближчий соратник – кандидат у віце-президенти та губернатор Індіани Майкл Пенс.
Трампа закликають зняти кандидатуру, він – обіцяє лишитися
«Годі! Дональд Трамп не повинен бути президентом. Він повинен зняти свою кандидатуру. Як республіканка, я сподіваюсь підтримувати когось, хто має гідність і рівень, щоб балотуватися на чільну посаду в країні, з найпотужнішою демократією у світі», – написала у Фейсбуці колишня держсекретарка США за адміністрації Джорджа Буша молодшого, член Республіканської партії Кондоліза Райс.
Сенатор від Південної Дакоти Джон С’юн став першим з важковаговиків, які закликали Трампа відмовитися від участі у гонці за посадою президента і передати право бути обраним від Республіканської партії Майклу Пенсу.
Трамп, у свою чергу, опублікував відеовибачення за слова, сказані 10 років тому. «Я ніколи не казав, що я ідеальний. Я казав і робив речі, про які зараз жалкую. Я сказав це, я не мав рації і я прошу вибачення», – сказав він у відеозверненні, яке виклав у соціальній мережі Twitter.
Трамп наполягає, що ніколи не здасться. У відповідь на питання репортерів, чи продовжить він змагатися за посаду президента США, він відповів: «Сто відсотків».
У інтерв’ю Washington Post Трамп заявив, що ніколи не зніме свою кандидатуру, адже «ніколи в житті не переставав боротись». Політик також запевнив, що його прихильники завжди будуть лояльні до свого обранця: «Люди дзвонять і кажуть мені: навіть не думай знімати свою кандидатуру, все, про що ти маєш зараз думати, так це про продовження своєї кампанії».
Дональда Трампа звинуватили в сексизмі та сексуальному домаганні
Кандидата в президенти США Трампа звинуватили у сексизмі після публікації аудіозаписів на Washington Post та CNN, де Трамп агресивно говорить про жінок.
Губернатор штату Нью-Мексіко Сузанна Мартінез, відмовившись підтримувати Трампа, заявила: «поведінка Дональда, після розкриття аудіозапису з його коментарями про жінок та вихвалянням сексуальними домаганнями, унеможливлюють мою підтримку для нього».
Упродовж останніх тижнів американці спостерігають за ще одним сексистьким скандалом навколо республіканця. Венесуельська королева краси і «Міс Всесвіту» Аліша Мачадо розповіла, як Трамп її принижував, коли вона набрала трохи зайвої ваги. Він називав її «пані порося», «домогосподаркою» і змусив займатися спортом перед телекамерами, стверджує Мачадо.
Аліша Мачадо на конкурсі краси. Фото: Twitter CBS News
ГІЛЛАРІТРАМПА #3: Жиріновщина від Трампа, пані Порося і Межигір’я на крилах
Wikileaks оприлюднив текст виступів Гілларі Клінтон перед банкірами з Wall Street
У новій порції листів сайт WikiLeaks опублікував уривки виступів Гілларі Клінтон у банках Goldman Sachs, Deutsche Bank, Morgan Stanley та інших. Тексти виступів наводилися у листі Тоні Каррка, учасника виборчого штабу Клінтон, адресованому його керівнику Джону Подестові.
З них випливає, що колишня перша леді, розмовляючи з банкірами, обіцяє переваги для великого бізнесу за рахунок соціальних витрат.
Опоненти колишньої держсекретарки неодноразово звертали увагу на те, що Goldman Sachs виплачував великі гонорари Гілларі Клінтон та її чоловікові Біллу за виступи. За одну з промов екс-держсекретарка отримала $675 тисяч, а колишній президент – $1,550 млн.
У виступі з банкірами Morgan Stanley Клінтон позитивно відгукувалася про план зі зниження дефіциту бюджету, згідно з яким передбачалося знизити податки для корпорацій і підняти пенсійний вік.
Також у оприлюднених записах розмов Клінтон каже, що її передвиборчі обіцянки виборцям відрізняються від особистої думки: «Якщо на вас звернули пильну увагу, на ваші секретні переговори і угоди, люди починають нервувати. Публічна позиція з низки питань повинна відрізнятися від особистої», – сказала вона.
Раніше портал Wikileaks опублікував частину переписки голови передвиборної кампанії Гілларі Клінтон — Джона Подести. Листи стосуються питань ядерної енергетики та пожертвувань у фонд Клінтон особами, «які мають інтереси в гірничовидобувній та ядерній галузях», повідомляє Wikileaks. В цілому було викладено 2060 електронних повідомлень і 170 прикріплених до них файлів.
Сам Подеста вважає, що до публікації його листування сайтом WikiLeaks причетна Росія: «Я не задоволений хакерською атакою росіян та їх прагненню дати перевагу на виборах Дональду Трампу».
Трамп міг 18 років не платити податки через збитки
Ажіотаж через можливу несплату Трампом податків – ще одна тема, яку підняли перед дебатами. Причина – розслідування The New York Times, яка отримала податкові звіти бізнесмена.
Відповідно до них, у 1995 році Трамп оголосив про збитки в розмірі $916 млн.
Завдяки цьому він міг 18 років не сплачувати федеральні податки. Причина банкрутства – неефективне управління трьома казино в Атлантік-Сіті, невдала спроба почати бізнес з авіа перевезень, а також несвоєчасне придбання готелю «Plaza» у Нью-Йорку.
Штаб Трампа в своїй заяві ні підтвердив, ні спростував цю інформацію. Водночас, адвокат кандидата від республіканців погрожує редакції судом, аргументуючи це тим, що Трамп не давав дозволу на публікацію своїх податкових декларацій.
ГІЛЛАРІТРАМПА #4: Олігарх по-американськи, «Противсіхи» проти Гілларі
Клінтон випереджає Трампа на 5% – соцопитування
Про перевагу в 5% свідчать дані соцопитування Reuters/Ipsos, яке вони опублікували 7 жовтня, коли секс-скандал ще не набув такого масштабу. Згідно з даними, за Клінтон готові були проголосувати 43% потенційних виборців, у той час як Трампа підтримали б лише 38%. Зазначається, що Клінтон лідирує на 4-6% у кожному щотижневому опитуванні, починаючи з вересня. Опитування проводилося онлайн в 50 американських штатах.
Другі дебати вестиме зірка CNN, а глядачі зможуть ставити питання
На відміну від перших дебатів, окрім модератора, половину питань будуть ставити глядачі. Cпівведучими будуть журналістка ABC Марта Раддац та зірка CNN Андерсон Купер.
Клінтон добре працює з аудиторією у форматі питання-відповідь. Для Трампа, навпаки, цей формат незвичний – на своїх раллі виступає, зазвичай, тільки він.
Темами дискусії будуть питання про право на володіння зброєю, соціальна безпека та проблема зміни клімату.
Американські громадяни також мали змогу обрати теми, які мають підняти ведучі. Найпопулярніші серед американців – відповідальність уряду, охорона безпеки, дієвість поліції, інфраструктура, а також легалізація марихуани.
Символічно, що дебати відбудуться у штаті Міссурі. Саме там у 2014 році поліцейський застрелив афроамериканця Майкла Брауна, з чого почалася кампанія «Чорні життя мають значення» – один з найпотужніших і найважливіших соціальних рухів у США. Расове питання є одним з найсуперечливіших у цих перегонах, зважаючи на те, що серед прихильників Трампа є люди, які публічно визнають себе расистами.
- Поділитися: