Індія та Пакистан звинуватили одне одного в порушенні тиші. Але крихка угода, схоже, все ще діє
Індія та Пакистан звинуватили одне одного у порушенні режиму припинення вогню всього через кілька годин після його встановлення. А втім, до світанку вибухи вщухли по обидва боки кордону.
Про це пишуть Reuters та Al Jazeera.
Індія та Пакистан домовилися про повне й негайне припинення вогню 10 травня. Воно розпочалося о 14:30 за Києвом. За словами президента США Дональда Трампа, такого рішення країни дійшли після «довгої ночі переговорів» за посередництва Сполучених Штатів.
«Я пишаюся тим, що США змогли допомогти вам прийняти це історичне та героїчне рішення. Хоча це навіть не обговорюється, я збираюся суттєво збільшити торгівлю з обома цими великими країнами. Крім того, я співпрацюватиму з вами обома, щоб побачити, чи можна через “тисячу років” знайти рішення щодо Кашміру», — написав Трамп у соцмережах.
Через кілька годин Індія звинуватила Пакистан у порушенні домовленостей. У Пакистані висунули аналогічні звинувачення щодо Індії.
Однак репортери повідомляли, що на ранок 11 травня жителі південного міста Карачі у Пакистані та Кашміру, який перебуває під контролем Індії, відчули полегшення, оскільки «зброя замовкла вперше за два тижні прикордонних сутичок».
Електропостачання було відновлено у більшості районів уздовж прикордонних міст Індії після відключення попередньої ночі. Повітряний рух повертається до норми, зокрема Пакистан відкрив небо для всіх типів рейсів. У Кашмірі поновили роботу магазини.
Та попри припинення вогню, угода про розподіл води між Індією та Пакистаном залишається призупиненою, пише Reuters із посиланням на чотири урядові джерела. Індія вийшла з угоди, яка регулює розподіл води з річки Інд та її приток, після того, як звинуватила Пакистан у смертельному нападі на туристів у Пахалгамі.
Також залишаються в силі інші заходи, як призупинення торгівлі та скасування віз.
Що відомо про індійсько-пакистанський конфлікт?
Останнє загострення почалося з атаки в індійському регіоні Джамму й Кашмір. 22 квітня бойовики обстріляли десятки туристів. Теракт забрав життя 26 людей: одного громадянина Непалу та 25 громадян Індії.
Після цього протягом близько двох тижнів на кордоні Пакистану та Індії тривала стрілянина. Обидві сторони звинувачували одна одну в провокаціях.
Зрештою, уночі 7 травня індійські збройні сили офіційно розпочали операцію «Синдур», атакувавши девʼять обʼєктів у Пакистані та «окупованих Пакистаном Джамму й Кашмірі», звідки нібито планували терористичні атаки проти Індії. А втім, в уряді Індії зазначили, що пакистанські військові обʼєкти не були ціллю атак.
Глава армії Пакистану заявив, що внаслідок обстрілу країни, який здійснила Індія, загинули 26 людей. Своєю чергою поліція Індії заявляла про 10 убитих та 48 поранених унаслідок обстрілу Пакистаном індійського Кашміру.