WSJ: Кредитори України хочуть відновлення виплати боргів вперше з 2022 року
Іноземні компанії-власники облігацій хочуть, щоб Україна відновила виплати боргів після того, як цей процес призупинили у 2022 році через початок повномасштабного вторгнення.
Про це пише Wall Street Journal з посиланням на джерела.
Співрозмовники видання кажуть, що група іноземних власників облігацій, зокрема туди входять BlackRock і Pimco, планує натиснути на Україну, щоб вона знову почала виплачувати відсотки за своїм боргом уже наступного року.
Група, яка тримає близько п’ятої частини неоплачених єврооблігацій України на 20 мільярдів доларів, нещодавно сформувала комітет і найняла юристів та банкірів, щоб вести переговори.
Кредитори прагнуть, щоб Київ уклав угоду, яка відновить виплати в обмін на списання значної частини непогашеного боргу країни. Деякі власники облігацій у групі обговорили плани з високопосадовцями в Києві.
Як вказує WSJ, Україна готується розпочати перемовини вже цього місяця і працює над тим, щоб залучити до цього уряд США та інші країни.
Водночас Сполучені Штати та їхні союзники стурбовані тим, що гроші платників податків опиняться у власників облігацій, якщо Україна відновить будь-який вид обслуговування боргу. Раніше країни погодилися надати Україні боргові канікули щодо близько 4 млрд доларів своїх позик до 2027 року і висловили занепокоєння, що власники облігацій можуть почати отримувати виплати раніше за них.
Власники облігацій сподіваються отримати до 500 млн доларів щорічних процентних платежів після згоди на списання боргу. Вони повідомили, що можуть бути готові надати подальшу допомогу пізніше.
Деякі власники облігацій також запропонували використати заморожені російські активи в Європі та Північній Америці, щоб погасити частину заборгованості. Міжнародний валютний фонд і кілька країн «Великої сімки» наразі не підтримують цю ідею, але могли б підтримати менші відсоткові платежі до 2027 року.