Кабмін створив підгрупу, яка сприятиме конфіскації активів рф за кордоном

Кабінет Міністрів України заснував окрему підгрупу, яка безпосередньо працюватиме над питанням конфіскації російських суверенних активів за кордоном. До її складу ввійшли представники міністерств, Офісу президента, Верховної Ради, Нацбанку, українські та іноземні експерти.
Про це йдеться у заяві уряду.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що уряд затвердив проєкт указу президента Володимира Зеленського, згідно з яким відбудеться оновлення складу робочої групи щодо розробки механізмів відшкодування за пошкоджене внаслідок російської агресії майно.
«Наша незмінна принципова позиція — росія повинна за все заплатити сповна. Відповідно до оцінки RDNA-3, яку ми зробили зі Світовим банком, потреби на відбудову складають 486 млрд доларів. За час повномасштабної війни ворог зруйнував або пошкодив понад 250 тисяч житлових будівель, до 4 тисяч шкіл, більше тисячі лікарень та багато інших об’єктів», — наголосив Шмигаль.
Окрім цього, Україна вже розпочала дискусії зі своїми міжнародними партнерами щодо конкретних механізмів того, як саме росія має заплатити.
Арешт заморожених активів рф
Наприкінці січня 2024 року в Міністерстві юстиції України заявили, що ЄС акумулює заморожені російські активи, а надприбутки від них може передати Україні. Йшлося про російські активи на 260 млрд євро, 210 із яких заморожені на території Бельгії та Люксембургу.
А 19 березня Bloomberg повідомив, що Євросоюз підготував закон, який дозволить Україні отримати прибутки від заморожених активів рф уже в липні.
Reuters писав, що глава європейської дипломатії Жозеп Боррель планує запропонувати країнам ЄС використати 90% доходів від російських активів, заморожених у Євросоюзі, для військової підтримки України.
Разом з цим, Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно ухвалила резолюцію із закликом передати заморожені російські активи на відновлення України.
Речник глави рф володимира путіна дмитро пєсков заявляв, що вилучення доходів від заморожених російських активів для фінансування України призведе до «неминучих збитків» для Євросоюзу та пригрозив «судами на десятиліття».
Попри це, Палата представників Конгресу США проголосувала за використання заморожених російських активів для України. Тепер цей законопроєкт має схвалити Верхня палата Конгресу — Сенат.
- Поділитися: