Фермерам, які розмінували землю самостійно, нададуть компенсацію. Як подати заявку?
Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування фермерам, які це зробили власним коштом. На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень.
Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.
Процедуру компенсації уряд запустив 17 травня. Вона поширюватиметься як на фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами в період з 24 лютого 2022-го до 15 квітня 2024 року, так і на фермерів, які лише планують почати розмінування власним коштом.
На компенсацію можуть претендувати як власники ділянки, так і орендарі. Проте компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.
Як подати заявку на компенсацію?
Для цього потрібно заповнити заявку на отримання компенсації та надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування, додавши копії документів, що підтверджують сам факт розмінування: договору на надання послуг з розмінування, акта наданих послуг, документа, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги.
Водночас фермери, котрі лише планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.
Хто не зможе отримати виплати?
Компенсацію не зможуть отримати фермери, землі яких розташовані у зоні бойових дій.
Також не зможуть претендувати на виплати ті, проти кого Україна запровадила санкції, або ж компанії, кінцеві власники яких є громадянами росії. Не буде компенсацій і для фермерів, які перебувають на стадії ліквідації чи банкрутства, а також тих, хто має податковий борг.
Розмінування України
У вересні 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що потенційно замінованими в Україні залишаються близько 174 тисяч квадратних кілометрів. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття, наголосив він. Водночас мета України — зробити це за найближчі роки.
Наприкінці лютого 2024-го начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева розповів, що фахівцям з розмінування вдалося зменшити потенційно забруднену вибухонебезпечними предметами територію на 18 тисяч км². Наразі вона сягає 156 тисяч км², тобто близько 25% від загальної площі держави.