Міноборони уточнило, скільки саме коштів додатково отримає цьогоріч ЗСУ
З 500 мільярдів гривень, які цьогоріч хочуть додатково спрямувати на оборону, 333 мільярди підуть на забезпечення потреб ЗСУ.
Про це Міністерство оборони України повідомило у відповідь на запит hromadske.
У липні Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт №11417 про зміни до запланованих видатків держбюджету на 2024 рік, щоб збільшити кількість видатків на сектор безпеки та оборони.
Так, на всі структури Сектору безпеки та оборони України пропонується виділити додатково 495,3 мільярда гривень.
З них 373,7 млрд гривень виділять на видатки Міністерства оборони України. Зокрема, 333 млрд гривень підуть на забезпечення потреб ЗСУ. Ще 40,7 млрд гривень — на забезпечення потреб Державної спеціальної служби транспорту.
Загалом, із 500 мільярдів на оплату праці з нарахуваннями виділять 77 916,3 млн гривень. На військову, спеціальну техніку та обладнання — 256 181,6 млн гривень. На будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд — 40 420,4 млн гривень.
Окрім Міноборони, додаткові кошти також отримають такі системи:
- МВС (Нацполіція, Держприкордонслужба, Нацгвардія, ДСНС) — 108 119,9 млн гривень;
- Служби безпеки — 5 120,2 млн гривень;
- Головного управління розвідки Міноборони — 7 508,8 млн гривень;
- Адміністрації Держспецзв’язку — 258,3 млн гривень;
- Служби зовнішньої розвідки – 503,0 млн гривень;
- Управління державної охорони – 138,7 млн гривень.
Крім того, пропонується збільшити видатки загального фонду державного бюджету за бюджетною програмою «Резервний фонд» на 4 499,2 млн гривень для фінансування непередбачених заходів в умовах воєнного стану, зокрема пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та зміцненням обороноздатності держави.
Звідки братимуть гроші?
Міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є «вирішальним джерелом» фінансування воєнних дій, наголошував Мінфін.
Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Також Україні доведеться позичати понад 160 млрд на внутрішньому ринку. Понад 60 мільярдів гривень планують урізати з витрат на обслуговування державного боргу.
Паралельно уряд ініціював зміни до Податкового кодексу, щоб коштом податків отримати додатково 140 млрд гривень.
Зокрема, планується підвищити ставку військового збору до 5%, а також поширити його на ФОПів (перша, друга й четверта групи платитимуть його розміром 5% з розрахунку двох мінімальних зарплат, а третя група — 1% від доходу).
Законопроєкт, який пропонує ці зміни, невдовзі має розглянути парламент.