Суд підтвердив неможливість повернення «ПриватБанку» Коломойському
Апеляційний суд підтвердив неможливість повернення «ПриватБанку» колишнім власникам — Ігорю Коломойському та кіпрській компанії Triantal Investments Ltd.
Про це повідомляє пресслужба «ПриватБанку».
Північний апеляційний господарський суд міста Києва закрив провадження за позовом колишніх акціонерів «ПриватБанку» Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.
До націоналізації банку Коломойському належало 41,7% акцій банку, а компанії Triantal — 16,6%.
Так суд підтвердив правомірність дій суду першої інстанції. Йдеться про рішення від 15 листопада 2023 року. Тоді суд закрив провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення «ПриватБанку» з ринку за участю держави та підтвердив неможливість повернення банку колишнім власникам.
Націоналізація банку
У грудні 2016 року «ПриватБанк» націоналізували рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» загалом вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які «ПриватБанк» видавав юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу колишніх акціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.
Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку вже націоналізований «ПриватБанк» прагнув відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти.
Як кажуть у «ПриватБанку», розгляд справи за позовом BIRGMINTON INVESTING INC відновили після того, як Касаційний господарський суд закрив провадження у справі за позовом акціонера та ексголови правління «ПриватБанку» Олександра Дубілета про придбання акцій неплатоспроможного банку в лютому 2023 року.
В обидвох справах ключовим був закон №590, який також називають «антиколомойським». Він остаточно забороняє скасування рішення про націоналізацію, водночас колишнім власникам банку дозволяють вимагати компенсацію, якщо рішення НБУ визнають незаконним.
Ухвалення закону було основною вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів.