Відомий аргентинський ексфутболіст став свідком убивства Портнова. Його дружина каже: Це лишило важкий осад

Аргентинський ексфутболіст, а тепер тренер іспанського футбольного клубу «Атлетіко» Дієго Сімеоне разом із дружиною були свідками вбивства Андрія Портнова — ексрадника колишнього президента України Віктора Януковича.

Про це дружина Сімеоне — модель Карла Перейра — розповіла El Espanol.

У школі, біля якої вистрілили в Портнова, навчаються доньки Перейри та Сімеоне — 8-річна Франческа та 5-річна Валентина.

«Так, ми дійсно були там у певний момент. Це надзвичайно делікатна тема, і я намагаюся ставитися до неї з великою повагою. […] Правда в тому, що це була ситуація, яка залишає важкий осад», — сказала Перейра.

Пережите вона назвала «дуже важким моментом для усіх», але також наголосила на потребі «максимальної поваги до родин, яких це стосується».

Убивство Портнова

Колишнього очільника Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова знайшли вбитим у Мадриді 21 травня.

З даними місцевих медіа, Портнова застрелили з вогнепальної зброї, коли він підвозив своїх дітей до Американської школи в Мадриді. Напад стався приблизно о 9:15 за місцевим часом.

На місці знайшли дев’ять гільз, однак поки що невідомо скільки вогнепальних поранень отримав Портнов. За попередніми даними, у нападі брала участь група людей: один стрілець і спільники. Поліція розглядає кілька мотивів злочину, серед яких убивство через його політичну діяльність та фінансові борги.

Суддя в Іспанії, яка розслідує вбивство Портнова, оголосила справу таємною. Тим часом «Еспресо» з посиланням на джерела пише, що тіло вбитого ексрадника повернуть в Україну для поховання.

Хто такий Андрій Портнов?

Він обіймав посаду радника першого заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках. У 2014-му Портнов виїхав з України, певний час жив у росії, а потім переїхав до Відня. Він закликав амністувати «беркутівців» та розпочати слідство проти учасників Євромайдану.

У березні 2014 року Європейський Союз запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів та причетності до порушень прав людини. Серед них був і Портнов. А в березні 2015 року ЄС продовжив санкції, але виключив зі списку Портнова.

У березні 2018-го Служба безпеки України порушила справу про держзраду щодо Портнова. Через це той подав позов до суду на СБУ. Згодом справу закрили.

У травні 2019 року Портнов повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. А в грудні 2021-го на нього наклали санкції США.

Портнов також подавав до суду на hromadske щодо розслідування «Як віджимали Крим: ексклюзивні записи», вимагаючи видалити цей матеріал. Однак Верховний Суд постановив, що hromadske не буде видаляти розслідування, поки триває розгляд справи в касації.