ENRU

СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за статтею «державна зрада» щодо колишнього заступника глави адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Про це Громадському повідомили у прес-службі СБУ.

Як відповіли в СБУ на запит мережі «Вільні люди», слідчий відділ управління СБУ в АР Крим вже веде досудове розслідування у справі про державну зраду, а відповідні дані внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У лютому 2018-го стало відомо, що прокуратура Криму перевіряє причетність Портнова до анексії півострова.

Нагадаємо, що 6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова, Олександра Якименка, Ігоря Калініна та Олексія Азарова.

У жовтні 2015-го суд ЄС визнав, що накладення санкцій тільки за ознакою співпраці з колишнім режимом неприпустиме. Своїм рішенням «Суд підтримав позов Портнова і скасував (санкції такі як) арешт майна, який був накладений на нього», — заявили в суді.

У 2014 році Портнов виїхав з України. Певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Портнов консультує головреда «Страна.ua» Гужву щодо отримання притулку у Відні