Парижани приходять ночувати в парки, рятуючись із задушливих квартир без кондиціонерів
Під час хвилі спеки, яка накрила Європу, жителі Парижа почали приходити спати просто неба до міських парків, рятуючись із задушливих квартир.
Про це пишуть Euronews, France24.
У середу, 24 червня, Франція пережила свій найспекотніший день з початку ведення спостережень — середня денна та нічна температура становила 30°C. У столиці температура сягнула 40,3 градуса за Цельсієм — це вчетверте за 150 років, коли місто досягло такої позначки. А в Департаменті Ланди, на південному заході країни, температура сягала 44,3°C.
Деякі парижани почали приходити з ковдрами, гамаками та надувними матрацами до міських парків на ночівлю, аби не проводити ніч у перегрітих квартирах. Зокрема, на вулицях рятуються жителі крихітних, дешевих квартир на верхніх поверхах старих будівель в історичних районах міста.
Близько трьох чвертей паризьких дахів використовують листи цинку як покриття, який поглинає та проводить тепло. Окрім того, у таких будинках рідко встановлені кондиціонери.
За даними BBC, загалом у Франції лише 25% домогосподарств оснащені кондиціонерами. До прикладу, в Іспанії та Італії цей показник становить 50%, а в США та Японії — 90%.
Французькі лікарні та школи також рідко мають кондиціонери. Через це тисячі шкіл по країні довелося закрити на час спеки, а медичний та медсестринський персонал скаржиться на те, що умови швидко стають нестерпними. Через екстремальні температури достроково припинили роботу дві найвідвідуваніші туристичні пам’ятки Парижа — Ейфелева вежа та Лувр.
Це порушило політичні обговорення щодо підходу Франції. Марін Ле Пен від правих закликає до масового субсидованого впровадження кондиціонерів, утім і «зелені» політики визнають, що певне кондиціонування повітря може бути неминучим через глобальне потепління. Зокрема, Марін Тондельєр порушила питання, що кондиціонери знадобляться в школах та лікарнях.