У «Грузинській мрії» вже заявили про перемогу. Але закликають прихильників продовжувати голосувати
Прем'єр-міністр Грузії та політсекретар партії «Грузинська мрія» Іраклі Кобахідзе заявив про перемогу його політсили на парламентських виборах, але закликав прихильників продовжувати голосувати, щоб здобути конституційну більшість.
Про це пишуть JAM News та «Ехо Кавказу» (служба «Радіо Свобода»).
На брифінгу в офісі партії Кобахідзе закликав виборців неодмінно проголосувати, оскільки, за його словами, «Грузинська мрія» на цьому етапі не отримує конституційної більшості, попри попередній прогноз.
Однак він стверджує, що «Грузинська мрія» «вже здобула гарантовану, переконливу перемогу з великою перевагою, це підтверджують подані дані».
«Хоча наші амбіції вищі. Конституційна більшість — наше політичне завдання», — заявив він.
Генсек «Грузинської мрії» Каха Каладзе також заявив про «скоординовану спробу конкретних телеканалів та конкретних груп, які належать до радикальної опозиції, штучно викликати хаос під час виборів з метою створення хибного уявлення про їхній мирний перебіг».
За даними Центральної виборчої комісії Грузії, станом на 17:00 за місцевим часом явка виборців становила 1 768 816 людей, що дорівнює 50,6%.
Соцопитування показували, що партія влади «Грузинська мрія» має найбільшу підтримку — на рівні 34-35%. Хоча соціологічне опитування компанії GORBI на замовлення проурядової телекомпанії «Імеді» стверджує, що «Грузинська мрія» має рейтинг аж у 60% серед громадян країни.
Наразі екзитполи опозиційних каналів «Мтаварі» та «Формула» показують, що «Грузинська мрія» програє вибори (отримує менше ніж 50% голосів), а опозиційні партії здобувають більшість місць у парламенті. Натомість екзитпол проурядового каналу «Імеді», навпаки, свідчить, що більшість місць у парламенті отримує «Грузинська мрія».
Вибори у Грузії
26 жовтня у Грузії стартували вибори до національного парламенту. На цьогорічних виборах у Грузії зареєструвалися 19 партій, однак подолання порогу у 5% вважають реалістичним для п'яти політсил: партії влади «Грузинська мрія» та чотирьох опозиційних об'єднань — «Єдність», «Коаліція за зміни», «Сильна Грузія» та «За Грузію».
Цьогоріч вибори вперше вирішили провести за пропорційною системою, відкинувши «мажоритарку». Депутатські мандати розподіляться між партіями, які подолають п'ятивідсотковий бар’єр, пропорційно до кількості голосів.
Окрім того, голосування відбуватиметься в напівелектронному форматі: окрім традиційних кабінок на виборчих дільницях цього року використовуватимуть електронні технології. Очікується, що так попередні результати стануть відомими раніше, ніж на минулих виборах.