На виборчій дільниці у Тбілісі спалахнула бійка. Сутички фіксували і в інших містах — ЗМІ

У Тбілісі спалахнула бійка на виборчій дільниці під час голосування на парламентських виборах.
Про це пишуть JAM News та TV Pirveli.
Pirveli опублікувало кадри бійки біля виборчої дільниці № 60 у Глданському районі Тбілісі.
Член Тбіліської міської ради від опозиційного «Єдиного національного руху» Іраклі Едзгверадзе розповів, що ситуація загострилася після того, як на місце події приїхав активіст від партії влади «Грузинська мрія» Шако Кучашвілі та спробував організувати провокації.
«Його навмисне закріпили сюди, він співробітник спецслужб. Вони знають, що жителі Глдані завжди голосують за опозицію. І ось він підходить до людей та ображає їх», — заявив Едзгверадзе.
Окрім того, сутички зафіксували і в інших місцях. Зокрема, бійка сталася в Ісанському районі Тбілісі.
У Марнеулі (регіон Квемо Картлі) побили голову регіональної організації опозиційного «Єдиного національного руху» Азада Карімова.
У місті Зугдіді біля виборчої дільниці побили чоловіка та двоюрідного брата членкині коаліції «За зміни» Саломе Мелії, про це вона розповіла ЗМІ.
«Мій чоловік і двоюрідний брат стояли біля дільниці, а я ходила, спостерігаючи за процесом голосування. Оскільки 9 дільниця перевантажена, наш спостерігач попросив мене приїхати. Я приїхала, а там — галас: близько 25 зондерів нещадно били мого чоловіка та двоюрідного брата», — сказала Саломе.
А на виборчій дільниці №15 у Поті помер реєстратор — 47-річному Ніколозу Ломінадзе стало погано з серцем, його доставили до лікарні, проте врятувати чоловіка не вдалося. Там тимчасово призупинили виборчий процес.
Вибори у Грузії
26 жовтня у Грузії стартували вибори до національного парламенту. На цьогорічних виборах у Грузії зареєструвалися 19 партій, однак подолання порогу у 5% вважають реалістичним для п'яти політсил: партії влади «Грузинська мрія» та чотирьох опозиційних об'єднань — «Єдність», «Коаліція за зміни», «Сильна Грузія» та «За Грузію».
Цьогоріч вибори вперше вирішили провести за пропорційною системою, відкинувши «мажоритарку». Депутатські мандати розподіляться між партіями, які подолають п'ятивідсотковий бар’єр, пропорційно до кількості голосів.
Окрім того, голосування відбуватиметься в напівелектронному форматі: окрім традиційних кабінок на виборчих дільницях цього року використовуватимуть електронні технології. Очікується, що так попередні результати стануть відомими раніше, ніж на минулих виборах.
- Поділитися: