В рф заперечили згоду на миротворців в Україні: Наша позиція не змінилася

У кремлі заперечили твердження президента США Дональда Трампа про те, що російський лідер володимир путін може погодитися на розміщення європейських миротворчих сил в Україні.

Про це пише Politico.

Речник глави рф Дмитро Пєсков 25 лютого уникнув прямого коментаря щодо слів Трампа про згоду росії на розміщення миротворців в Україні. Проте, він послався на позицію російського МЗС.

«Є позиція, яку висловив міністр закордонних справ росії Сергій Лавров. Мені нічого додати й нічого коментувати», — заявив Пєсков.

Раніше, під час переговорів із представниками США в Ер-Ріяді, Лавров після заяви про те, що росія не цілиться в українські енергетичні об’єкти, назвав можливу присутність європейських миротворців в Україні «неприйнятною».

«Ми сьогодні пояснили, що поява збройних сил тих самих країн НАТО, навіть під чужим прапором — під прапором ЄС чи національними прапорами — нічого не змінює. Це, безумовно, неприйнятно для нас», — цитує заяву Лаврова Politico.

Що передувало?

24 лютого, президент Франції Емманюель Макрон прибув до Вашингтона для розмови з американським колегою Дональдом Трампом, передає Reuters. Уже 27 лютого говорити з американським лідером приїде прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

Ці візити відбудуться після двох термінових самітів європейських лідерів у Парижі, які ініціював Макрон через заяви спецпосланця президента США щодо України Кіта Келлога, що Європа не братиме участі в перемовинах.

Після розмови з Макроном 24 лютого Трамп заявив, що російський президент володимир путін нібито готовий прийняти європейських миротворців в Україні. Він сказав, що «він (путін — ред.) це прийме. Я ставив йому це питання».

Миротворці для України

Про готовність відправити миротворчі підрозділи до України заявили Італія, Велика Британія, Латвія та Німеччина. Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що будь-яка європейська миротворча місія потребує схвалення росії. Натомість Польща одразу заявила, що не планує залучати свої війська.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що розміщення військ партнерів в Україні може стати одним із найефективніших засобів тиску на рф для досягнення миру. Водночас він підкреслив, що миротворча місія не має стати альтернативою членству України в НАТО.

Як писали Financial Times, 18 лютого під час екстреного саміту лідерів у Парижі Макрон запропонував розмістити європейські миротворчі сили за майбутньою лінією розмежування, а не безпосередньо на ній. Однак цього разу проти відправлення військ висловилися Німеччина, Італія, Іспанія та Польща.

20 лютого стало відомо, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує представити президенту США Дональду Трампу миротворчий план, який передбачає розгортання 30 тисяч європейських військових в Україні для забезпечення режиму припинення вогню.