Швейцарія може направити 200 миротворців до України — очільник збройних сил

Швейцарія може долучитися до майбутньої миротворчої місії в Україні, якщо надійде відповідний запит, а уряд схвалить це рішення. Берн готовий відправити до України 200 солдатів

Про це заявив глава Збройних сил Швейцарії Томас Зюслі в інтерв’ю SonntagsBlick.

«Якщо нам буде доручено взяти участь у місії, ми розробимо концепцію навчання, щоб навчити та підготувати наших ополченців до розгортання. Тоді б ми почали набирати та навчати особовий склад армії. Ймовірно, ми могли б забезпечити близько 200 солдатів за 9-12 місяців», — повідомив Зюслі.

Крім того, глава Збройних сил Швейцарії зазначив, що Європа має подумати про те, як вона хоче посилити власну безпеку.

«Швейцарія, як частина Європи, також повинна це зробити. Ми є частиною архітектури безпеки в Європі», — додав він.

Миротворці для України

У лютому 2024 року президент Франції Емманюель Макрон ініціював зустріч країн-партнерів Києва, щоб обговорити можливість відправлення військ до України. Проте тоді спільної згоди між державами досягнуто не було.

У листопаді того ж року видання Le Monde повідомило, що окремі європейські лідери знову повернулися до цієї теми. Поштовхом для відновлення дискусії стала ймовірна відмова президента США Дональда Трампа продовжувати підтримку України.

Про готовність відправити миротворчі підрозділи заявили Італія, Велика Британія, Латвія та Німеччина. Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що будь-яка європейська миротворча місія потребує схвалення росії. Натомість Польща одразу заявила, що не планує залучати свої війська.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що розміщення військ партнерів в Україні може стати одним із найефективніших засобів тиску на рф для досягнення миру. Водночас він підкреслив, що миротворча місія не має стати альтернативою членству України в НАТО.

Як писали Financial Times, 18 лютого під час екстреного саміту лідерів у Парижі Макрон запропонував розмістити європейські миротворчі сили за майбутньою лінією розмежування, а не безпосередньо на ній. Однак цього разу проти відправлення військ висловилися Німеччина, Італія, Іспанія та Польща.

20 лютого стало відомо, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує представити президенту США Дональду Трампу миротворчий план, який передбачає розгортання 30 тисяч європейських військових в Україні для забезпечення режиму припинення вогню.