ЄС розглядає відокремлення Молдови від України в процесі вступу країн до блоку
Європейський Союз розглядає можливість продовжити процес вступу для Молдови, відокремивши її від України. Усе через те, що зусилля України щодо євроінтеграції блокує Угорщина.
Про це сказала єврокомісарка з питань сусідства та розширення Март Кос у коментарі молдовській службі «Радіо Свобода».
Кос «не виключає роз'єднання» двох країн уже в червні, коли в Брюсселі буде ухвалено кілька рішень, пов’язаних з розширенням.
«Ми вже обговорюємо з державами-членами, що робити, бо жодна держава-член не виступає проти відкриття першої групи переговорних розділів з Молдовою», — сказала вона. Тим часом Угорщина виступає проти вступу України.
Нагадаємо, Молдова та Україна практично одночасно почали процес вступу до ЄС і досі робили кроки на цьому шляху паралельно. 27 держав-членів ЄС дали «зелене світло» для початку переговорів з обома країнами-кандидатами.
Угорщина блокує переговори з Україною, висунувши низку вимог, як-от посилення прав угорської меншини. Будапешт може односторонньо блокувати рішення щодо розширення ЄС, оскільки ті вимагають одностайності.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україна може зараз виконати «всю домашню роботу», щоб одразу після завершення війни стати повноправним членом Євросоюзу. Європейська комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС має проаналізувати відповідність національного законодавства країни-кандидата до законодавства ЄС.
Скринінг відбувається за 33 переговорними розділами, згрупованими за шістьма кластерами, або тематичними блоками. Переговори щодо кожного розділу розпочинаються лише після того, як країна-кандидат продемонструє готовність до адаптації своїх законів та практик до стандартів ЄС. Цей етап називається «відкриття розділу».
У 2025 році уряд України розраховує на відкриття одразу шести кластерів перемовин.