Реформа МСЕК не вплине на розмір пенсій тих, хто отримав їх законно — Мінсоцполітики

У Міністерстві соціальної політики спростовують, що реформи медико-соціальних експертних комісій повпливають на розміри пенсій людей, які отримують їх через інвалідність.

Про це йдеться в заяві міністерства.

Там кажуть, що в мережі почали поширювати «некоректну інформацію», яка створює «негативне враження серед громадян щодо реформи МСЕК та системи соціальної підтримки осіб, які отримали інвалідність».

Міністерство запевняє, що всі люди, яким призначили пенсії через інвалідність, будуть отримувати їх навіть після реформи МСЕК. Якщо громадяни отримують виплати та соціальні гарантії у зв’язку з інвалідністю на законних підставах, то їх не будуть зменшувати.

Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що Центральну МСЕК планують ліквідувати до кінця поточного тижня (до 27 жовтня) на тлі скандалів з отриманням інвалідності. Загалом же всі такі комісії за указом президента почнуть ліквідовувати з 31 грудня.

А за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.

Скандали зі МСЕК

22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України щодо ситуації зі МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності.

Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом.

А за кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки, згідно з яким Верховна Рада має розглянути законопроєкт, що передбачатиме ліквідацію медико-соціальних експертних комісій.

Раніше Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницького центру медико-соціальної експертизи. Там викрили керівницю МСЕК, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.