На Хмельниччині 49 прокурорів оформили інвалідність через корупційну схему глави МСЕК Крупи — «Цензор.НЕТ»

Правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
Про це пише головний редактор «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов із посиланням на джерела та декларації хмельницьких правоохоронців.
Оновлено. Спочатку видання надавало перелік з 50 прокурорів, а згодом залишило у матеріалі згадку лише про 49.
Він вказує, що за рішенням головної лікарки МСЕК майже всі прокурори Хмельницької області виявилися людьми з інвалідністю 2 групи. Так, вони багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність — згідно з рішеннями наразі вже ексначальника Пенсійного фонду Олександра Крупи (сина начальниці МСЕК).
«Свідоцтва МСЕК від Тетяни Крупи захищали прокурорів та допомагали робити кар’єру в найзручніший спосіб. А пенсії від Олександра Крупи були маленьким приємним бонусом за співпрацю», — заявив Бутусов.
Журналіст зʼясував, що серед тих, хто отримав документи про інвалідність, є обласний прокурор Олексій Олійник. Загалом йому разом з дружиною виплатили 2,5 мільйона гривень. Зокрема, у 2023 році кожен із подружжя отримав по 251 260 гривень.
Загальна сума пенсій, яку 49 прокурорів зазначили у деклараціях, сягає щонайменше 54,1 млн гривень. Деякі оформлювали пенсії з 2016 року, а деякі — останнім часом.
А втім, масштаби важко підрахувати, оскільки близькі родичі прокурорів, які не служили у прокуратурі, також мають оформлену інвалідність, зазначає Бутусов.
З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив лише один прокурор — керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Олександр Гончар.
Доповнено о 17:05. Генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування через інформацію про цих прокурорів. Службове розслідування охоплюватиме не лише обласну прокуратуру, а й перевірку інших органів прокуратури.
Комісія з проведення розслідування вже збирає інформацію та документи для з’ясування обставин.
Що передувало?
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. Наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.
Як стало відомо згодом, ім’я фігурантки — Тетяна Крупа. Її син Олександр та чоловік Володимир є засновниками ТОВ «СОЛАР-ІНВЕСТ», яке займається виробництвом сонячної електроенергії.
Відомо, що Крупу обрали до Хмельницької обласної ради від «Слуги Народу» та вона входить до Комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту. Також на сайті облради повідомляли, що Крупа у 2021 році очолила депутатську групу «За сімейні цінності».
За словами правоохоронців, під час обшуків у родини Крупи знайшли майже 6 млн доларів у різній валюті лише готівкою. Окрім цього, за повідомленням ДБР, правоохоронці вилучили документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти. Під час слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши у вікно дві сумки, у яких було пів мільйона доларів.
7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив Крупу під варту на два місяці з альтернативою застави у понад 500 мільйонів гривень.
- Поділитися: