Обшуки в НАБУ та САП: СБУ заперечила загрозу «зливу» даних та незаконність слідчих дій без ухвали суду

Служба безпеки України прокоментувала обшуки в Національне антикорупційне бюро УкраїниНАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратураСАП, заперечивши, що її працівники отримали доступ до інформації щодо розслідувань і що це може призвести до «зливів».

Про це йдеться в заяві СБУ.

Там запевнили, що перевірка щодо дотримання законодавства про державну таємницю не передбачає ознайомлення зі змістом документів про оперативні заходи та спецоперації НАБУ та САП.

Тож заяви про можливі «зливи» в СБУ назвали «безпідставними й маніпулятивними». Крім того, там пояснили, що закон дозволяє їм проводити слідчі дії Стаття 233 Кримінально-процесуального кодексу дійсно визначає право слідчого, дізнавача чи прокурора проникнути в житло особи до постановлення ухвали слідчого судді в невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням підозрюваних. У такому разі відразу після проникнення в житло слідчі мають звернутися до судді із клопотанням про проведення обшуку.без ухвали суду — у тому разі, якщо отримання таких ухвал може спричинити витік інформації й зашкодити проведенню розслідування щодо співпраці з рф.

Раніше в САП звинуватили СБУ в тому, що її працівники прийшли з перевіркою без офіційного попередження, як це, мовляв, передбачає законодавство.

Також там зауважили, що працівники СБУ отримали доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи й спецоперації НАБУ та САП, що може призвести до зриву розслідувань.

Більше про обшуки

Уранці 21 липня СБУ та ОГП прийшли з обшуками до деяких детективів НАБУ в різних регіонах України. Мета такої операції полягала в «нейтралізації російського впливу» на Національне антикорупційне бюро України.

За результатами слідчих дій затримали керівника одного з міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова. За словами правоохоронців, він виступав посередником у продажі партій технічної коноплі для свого батька в російському Дагестані.

Сам батько Магамедрасулова — Сентябр Магамедрасулов — має громадянство рф, однак він не вказав цей факт під час оформлення допуску до державної таємниці, чим порушив закон.

Окрім цього, у СБУ заявили, що чинний народний депутат від нині забороненої партії ОПЗЖ Федір Христенко був топовим агентом ФСБ рф і відповідав за посилення російського впливу на Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).