У фільмах стало майже на 40% менше відвертих сцен за останні 20 років — дослідження
З 2000 року кількість сцен сексу в художніх стрічках зменшилася майже на 40%. Це пояснюють зміною соціальних норм та доступністю контенту для дорослих.
Про це йдеться в дослідженні Стівена Фолловза, зробленому на замовлення Economist.
Дослідник проаналізував 250 найкасовіших фільмів з початку століття до 2023 року, виключивши стрічки, у яких зображено зґвалтування чи сексуальне насильство.
За його словами, це було важливо, «оскільки існує різниця між сексуальним вмістом, призначеним для збудження, і тим, який створений для відштовхування або огиди». Утім, таких фільмів було небагато.
За результатами дослідження виявилося, що тенденція до скорочення відвертих сцен спостерігається в більшості жанрів кіно, але найінтенсивніше вона проявляється в трилерах і бойовиках. Найменш помітне скорочення серед романтичних стрічок. Так, з 2000 року кількість сцен сексу в бойовиках зменшилася на 70%, а в романтичних фільмах — менш ніж на 20%.
Крім того, частка найкасовіших стрічок, які взагалі не містять сексуального контенту, зросла з 18% до 46% за 23 роки, йдеться в дослідженні.
Серед найрозповсюдженіших причин такої тенденції дослідник виокремив зміни у смаках аудиторії, культурних нормах та застарілих стереотипах.
Наприклад, Термін, що застосовується для людей, які народилися між другою половиною 1990-х та другою половиною 2000-хпокоління Z може бути менш зацікавленим у відвертому зображенні сексуальності, а активізація дискусій щодо Комплекс переконань та поведінкових звичок, що будь-яка сексуальна взаємодія має відбуватися за усвідомленою взаємною згодоюкультури згоди та гендерної репрезентації, імовірно, сприяли більш обережному підходу до включення сексуальних сцен у фільми.
Крім того, з розвитком стрімінгових сервісів та доступності контенту для дорослих, попит на сексуальний контент у фільмах, що виходять у широкий прокат, може зменшитися.
У дослідженні також зазначається, що фільми, які мають хороші результати в міжнародному прокаті, як правило, віддають перевагу контенту, який може транслюватися у різних культурах.
Водночас у звіті йдеться, що кількість сцен зі споживанням алкоголю, наркотиків, насильством і лайками не знизилася так само, як рівень сексуального контенту.