Молодь стає менш щасливою, ніж старші покоління — дослідження

Дослідження World Happiness Report 2024 свідчить про те, що рівень щастя серед молоді Північної Америки та Західної Європи знизився, якщо порівнювати з попередніми роками. Водночас рівень щастя серед старших людей піднявся.

Про це пише Guardian.

У звіті йдеться, що протягом 2021-2023 років рівень щастя серед молоді Північної Америки та Західної Європи падає, водночас у країнах Африки на південь від Сахари та Східної Європи зафіксували його зростання.

Як зазначається, що молоді люди стають менш щасливими, оскільки вони страждають від «еквівалента кризи середнього віку».

Той факт, що в деяких частинах світу діти вже переживають це, «вимагає негайних політичних дій», заявив директор Центру досліджень добробуту та редактор дослідження Ян-Еммануель Де Неве.

У США 12 років поспіль люди віком 15-24 років вважалися щасливішими за старші покоління. Але у 2017 році ця тенденція змінилася на протилежну.

У новому звіті вказується, що найщасливішим населенням США є люди від 60 років — за цією віковою групою США посіло 10 місце у світовому рейтингу рівня щастя. Водночас у віковій групі до 30 років перебуває аж на 62 місці — після Гватемали, Саудівської Аравії та Болгарії.

Генеральний хірург США Вівек Мерті припустив, що такі самі «історичні» зміни, як у Північній Америці, відбудуться і в Західній Європі. Мерті назвав результати звіту «червоним прапором, який свідчить про те, що молоді справді важко у США, а тепер дедалі частіше — і в усьому світі».

У звіті не розкриваються причини цих змін, але вони відбуваються на тлі занепокоєння впливом на щастя дітей та молоді використання соціальних мереж, нерівності доходів, житлової кризи, а також побоювань щодо війни та зміни клімату.

Показники країн

Результати дослідження показали, що найщасливішою країною упродовж 2021-2023 років стала Фінляндія. Найщасливішими жителями країни вважають доросле населення. Також до пʼятірки лідерів увійшли Данія, Ісландія, Швеція та Ізраїль.

Водночас до пʼятірки країн з найменшим показником щастя увійшли Конго, Сьєрра-Леоне, Ліван та Афганістан, який очолив цей антирейтинг. Кожна вікова категорія з Афганістану (молодь, люди віком нижче середнього, люди віком вище середнього, літні люди) посіла останнє — 143-тє місце в рейтингу.

Україна в цьогорічному рейтингу посіла нижчу сходинку, якщо порівнювати з результатом минулого року: з 92-го місця опустилася на 105-те. Тепер у дослідженні держава за рівнем щастя перебуває між Камеруном та Намібією.

Попри тенденції щодо зменшення рівня щастя серед молодшого покоління, в Україні найщасливішою себе вважає українська молодь. Тоді як найменш щасливими є літні люди (60 років і більше).

World Happiness Report 

World Happiness Report — це партнерство Gallup та Оксфордського центру досліджень добробуту, Мережі ООН з пошуку рішень для сталого розвитку та Редакційної колегії Світового звіту про щастя. Звіт готується під редакційним контролем Редакційної колегії Світового рейтингу щастя.

World Happiness Report відображає загальносвітову потребу приділяти більше уваги щастю і добробуту як критеріям державної політики. У ньому розглядається стан щастя в сучасному світі й показується, як наука про щастя пояснює особистісні та національні відмінності в щасті.

Співавторка: Дар'я Головко