Одразу дві стрічки про війну в Україні потрапили в короткі списки «Оскара-2025»
Дві документальні стрічки про війну в Україні — «Порцелянова війна» та «Одного разу в Україні» — потрапили до коротких списків премії «Оскар-2025».
Про це йдеться на сайті «Оскара».
«Порцелянова війна» Брендана Белломо та Слави Леонтьєва в категорії «Документальний повнометражний фільм»
Це документальний фільм про українських художників-керамістів — Славу, Аню та Андрія, які попри війну вирішують залишитися вдома та працювати далі. Порцелянові вироби Ані та Слави оживають в анімації, яка знайомить глядача з історією своїх творців та труднощами, що їм доводиться долати.
«Одного разу в Україні» Бетсі Вест та Ерла Мака, створений разом з українською командою, у категорії «Документальний короткометражний фільм»
Стрічка розповідає історію війни в Україні очима дітей: як вони з креативністю та фантазією трансформували зруйновані ракетами двори й дитячі майданчики, вигадували казки, де овочеві армії перемагають російських нападників, продовжували українські традиції музики та танців у розбомблених студіях.
Після того як Академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила шортлісти в 10 категоріях, остаточних номінантів визначать 17 січня 2025 року.
Церемонія нагородження відбудеться в ніч проти 3 березня 2025 року в театрі «Долбі» в Лос-Анджелесі. Уперше церемонію вестиме комік Конан О’Брайен.
Нагадаємо, до довгого списку претендентів на «Оскар-2025» входили ще два українські фільми: «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка та «Мирні люди» Оксани Карпович.
Перший «Оскар» для України
У 2024 році престижну нагороду Американської кіноакадемії вперше здобув український фільм. Це стрічка «20 днів у Маріуполі» воєнного кореспондента Мстислава Чернова та фотографа Євгена Малолєтки. Вона отримала премію «Оскар» у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм».
Під час нагородження Чернов зазначив, що «Оскар» його фільмові — знаковий момент для українського кінематографа, але водночас режисер зізнався, що волів би ніколи не знімати цієї стрічки, а нагороду обміняв би на мир, який був в Україні до російського вторгнення.