«Гнучка оплата», готівка на касі та автосписання. Сервіси, що роблять щоденні оплати комфортними

Останніми роками ми почали дедалі більше цінувати власний час. Це можна побачити в нашому побуті, а особливо — у щоденних оплатах товарів чи послуг. Адже можна гаяти час, шукаючи банкомат, або ж швидко зняти готівку під час закупки в супермаркеті. Можна зніяковіти на касі під час розрахунку через брак коштів на картці або ж доплатити нестачу іншою карткою чи готівкою.
Сьогодні бізнес, як ніколи раніше, прагне відповідати очікуванням клієнтів, враховувати всі їхні потреби та робити клієнтський досвід якомога зручнішим. Серед таких компаній — Mastercard, яка за останні роки запустила в Україні низку інноваційних сервісів, що значно спрощують повсякденне життя та розширюють платіжні можливості українців. hromadske розповідає, як працюють ці диджитал-сервіси та в яких побутових ситуаціях вони можуть вам допомогти.
Можливість оплатити покупку частинами з різних джерел
Мабуть, у кожного таке траплялося: під час розрахунку на касі замість успішної оплати на екрані термінала з’являється повідомлення: «Недостатня кількість коштів на рахунку». Необхідні гроші у вас є, але ось неприємність: вони готівкою або на іншій картці. Але ж так розрахуватися не вийде?
Mastercard доводить, що все можливо. Аби допомогти клієнтам успішно завершити покупку, у 2024 році компанія запустила платіжний сервіс комбінованих розрахунків «Гнучка оплата». Сервіс уже доступний у мережах автозаправок ОККО та WOG власникам карток Mastercard 17 українських банків. Перелік банків та партнерів сервісу поповнюється.
Як це працює?
У разі, якщо під час безготівкового розрахунку на касі баланс на картці менший за суму покупки та банк, який випустив картку, підтверджує можливість використання сервісу «Гнучка оплата», користувач отримає SMS-повідомлення або сповіщення в мобільному застосунку із зазначенням схваленої суми. Далі касир запропонує завершити покупку на схвалену суму або доплатити залишок іншою карткою будь-якого банку різних платіжних систем або готівкою.
Для зняття готівки не потрібно шукати банкомат
Ми звикли розраховуватися карткою, адже це дуже зручно та й кишені стали легшими без дрібних монет. Навіть у продавчинь на ринку вже часто можна побачити термінал. Але досі буває дуже прикро, коли хочеться купити свіжі рожеві півонії біля метро чи залишити чайові за смачнющу страву в улюбленому кафе, а готівки немає.
Щоби зайвий раз вам не доводилося шукати банкомат, компанія Mastercard ще у 2019 році запустила сервіс «Готівка на касі», що дозволив знімати певну суму з карткового рахунку під час оплати товару карткою на касі в магазині. На початку повномасштабної війни компанія масштабувала послугу, адже черги до банкоматів були величезні, і інкасатори часом не встигали їх наповнювати. За перший місяць із початку вторгнення Mastercard збільшила кількість мереж-партнерів сервісу втричі, фактично подвоївши банкоматну мережу країни, та підвищила граничну суму зняття з 500 до 6000 гривень.
Сьогодні зняти готівку на касі під час безготівкової оплати можна в більш як 60 мережах, серед яких:
- продуктові: «Сільпо», «АТБ», «Фора», NOVUS, VARUS, «ЕКО-Маркет»;
- АЗК: OKKO, WOG, «Укрнафта», SOCAR;
- аптеки: «АНЦ», «Подорожник», «Аптека оптових цін», «Аптека Доброго Дня»;
- торгові точки: «Аврора», EVA, «Епіцентр», PROSTOR.
Згідно з результатами дослідження MasterIndex, тільки у 2022 році 37% українців скористалися послугою «Готівка на касі».
Як це працює?
Під час розрахунку на касі магазину, аптеки чи заправки покупець має повідомити, що разом з оплатою карткою йому потрібно зняти певну суму готівки. Максимальна сума зняття сягає 6000 грн, але вона залежатиме також від наявної готівки в касі. Далі покупець має підтвердити операцію, ввівши PIN-код картки або скориставшись Touch ID / Face ID на смартфоні чи смартгодиннику. Касир видасть два окремі чеки: на покупку товару та на видачу готівки.
Для поповнення картки теж не потрібно шукати банкомат
Розгляньмо зворотну ситуацію. Вам потрібно поповнити свою картку або ж закинути гроші комусь на картку. Знову треба кудись бігти, шукати відділення банку чи термінал самообслуговування, аби покласти готівку на рахунок? Зовсім не обов’язково. У цій ситуації допоможе сервіс «Готівка на картку», який працює у магазинах мережі «Сім23» та на автозаправках «Укрнафта», WOG, SOCAR та ОККО. Ви можете просто на касі віддати готівку касирові, повідомити номер картки та за лічені хвилини кошти вже надійдуть на рахунок. Під час поповнення своєї картки ви маєте підтвердити операцію PIN-кодом, Touch ID чи Face ID, що гарантує безпеку транзакції. Залежно від торгової точки, комісія за послугу становитиме від 0,5 до 1,5% суми. У 2023 році Mastercard інтегрувала сервіс із застосунком «Дія». Завдяки цьому ліміт разового поповнення картки в деяких торгових мережах збільшився з 5000 до 50 000 гривень.
Оплатити покупки в «один скан»
Іноді для оплати покупок вам навіть не треба використовувати гаманець — ні фізичний, ні цифровий. Наприклад, на касі у «Сільпо». Йдеться про оплату товарів за допомогою QR-коду в застосунку «Сільпо», яку запровадила компанія Mastercard ще у 2018 році.
Для оплати покупки необхідно лише зісканувати QR-код картки лояльності з екрана телефона на касі й сказати касиру, що ви хочете розрахуватися за допомогою мобільного застосунку. Вартість покупки буде автоматично списана з банківської картки, доданої до цифрового гаманця в застосунку.
Посилку можна оплатити без черг завдяки «автосписанню»
Посилка з «Нової пошти» — це маленький приплив дофаміну. Хочеться хутчіше отримати пакунок і роздивитися новий одяг, інструмент для ремонту або ж подарунок від друга. Цей процес пришвидшує послуга автосписання, запущена для клієнтів «Нової пошти» командою NovaPay за підтримки Mastercard.
Користувач може оплатити відправлення або отримання посилки, не контактуючи ані з готівкою, ані з терміналом. Під’єднати послугу можна у два способи:
- через застосунок NovaPay: зареєструватися за допомогою номера мобільного телефону та застосунку «Дія», зайти в розділ «Оплачуй посилки», «Інші послуги» та натиснути «Налаштувати автосписання»;
- через застосунок Nova Post: в особистому профілі у розділі «Оплати та Автосписання» обрати картку, з якої відбуватиметься автосписання.
Повідомте операторові відділення або кур'єрові, що хочете заплатити за допомогою послуги автосписання. Оплата відбудеться автоматично. Або ж можна активувати функцію автосписання за замовчуванням.
Якщо послуга налаштована з картки NovaPay, то ліміт на оплату дорівнює ліміту для інтернет-оплат на картці. Якщо ж з іншої картки, то ліміт становить 29 999 гривень на день. У разі оплати від 500 грн на ваш номер надсилається одноразовий пароль для підтвердження платежу.
***
Ми так звикли до зручних сервісів, що часом уже важко уявити своє життя без них. А Mastercard працює над тим, аби підвищувати цю планку та робити щоденні оплати ще більш зручними та безпечними.
Партнерський матеріал опубліковано на правах реклами.