Кислиця припустив, що словами про втрату близьких Мединський натякав на нього. На війні загинув його племінник
Колишній постійний представник України в ООН, а тепер перший заступник міністра закордонних справ і член української делегації на переговорах із росією в Стамбулі Сергій Кислиця припустив, що деякі заяви голови російської делегації Володимира Мединського могли бути спрямовані на нього.
Про це він написав у соцмережі X.
Кислиця назвав заяви Мединського «тактикою залякування», але додав: хай хто був її мішенню — «я, можливо, інші або всі ми, — це не спрацювало».
«Це лише зміцнило нашу рішучість зупинити зло, яке хвалиться тим, що вбиває, і сповнене рішучості продовжувати вбивати наших беззахисних громадян», — стверджує заступник голови МЗС.
Він опублікував фото свого племінника Макса, який загинув на війні проти росіян у віці 23 років: «Він назавжди залишиться молодим у нашій пам'яті».
Раніше журналіст видання Economist Олівер Керрол опублікував деякі цитати голови російської делегації на переговорах. Так, він заявляв, що рф готова воювати стільки, скільки потрібно, нагадавши про війну зі Швецією, яка у XVIII столітті тривала 21 рік.
Крім того, він сказав, що дехто з тих, хто сидить за столом перемовин, можливо, «втратить більше своїх близьких», адже «росія готова воювати вічно». У такий спосіб він, імовірно, натякнув на родичів членів української делегації.
Більше про перемовини в Стамбулі
16 травня у Стамбулі відбулися переговори делегацій України та росії. Групу українських представників очолив міністр оборони Рустем Умєров, оскільки зустріч на рівні лідерів країн — президента Володимира Зеленського та глави рф володимира путіна — не відбулася.
Глава кремля замість себе відправив делегацію, яку очолив його помічник Володимир Мединський — ексміністр культури рф, відомий своїми пропагандистськими заявами щодо України.
Міністр закордонних справ Туреччини Гакан Фідан повідомив, що за підсумками зустрічі сторони домовились, зокрема:
- провести обмін полоненими «тисяча на тисячу»;
- обмінятися пропозиціями щодо припинення вогню в письмовому вигляді;
- «принципово» зустрітися знову.
Перед переговорами президент України Володимир Зеленський казав, що якщо на переговорах не зможуть погодити принаймні припинення вогню, то це буде «100-відсотковим підтвердженням того, що путін продовжує підривати дипломатію».