«росія готова воювати вічно». Журналіст дізнався, що казали росіяни на перемовинах у Стамбулі

Голова російської делегації на переговорах із Україною Володимир Мединський
Голова російської делегації на переговорах із Україною Володимир МединськийYASIN AKGUL/AFP via Getty Images

Під час перемовин у Стамбулі голова російської делегації Володимир Мединський заявляв, що рф готова воювати скільки потрібно, нагадавши про війну зі Швецією, яка у XVIII столітті тривала 21 рік.

Про це пише журналіст видання Economist Олівер Керрол.

«Ми не хочемо війни, але ми готові воювати рік, два, три — скільки б це не зайняло. Ми воювали зі Швецією 21 рік. Як довго готові воювати ви?» — цитує журналіст Мединського.

Той нібито також заявив, що якби не Англія та Франція, які нібито фінансували шведського короля Карла XII, то «Швеція і сьогодні була б великою державою».

Доповнено о 17:18. Керрол опублікував іще одну цитату Мединського, у якій той сказав, що дехто з тих, хто сидить за столом перемовин, можливо, «втратить більше своїх близьких», адже «росія готова воювати вічно».

Крім того, за словами Мединського, рф погодиться на припинення вогню, тільки якщо Україна виведе війська із чотирьох регіонів, жоден із яких росія не окупувала повністю. Водночас представники делегації погрожували захопити ще дві області — Харківську та Сумську.

Раніше медіа писали, що делегація росії на перемовинах з Україною у Стамбулі висунула вимоги, які є «нереалістичними» і «виходять далеко за межі того, що коли-небудь обговорювалося». Зокрема, нібито йшлося про виведення українських військ із кількох районів в обмін на припинення вогню.

Після завершення зустрічі голова української делегації Рустем Умєров заявив, що Україна і росія домовилися про обмін військовополоненими у форматі «тисяча на тисячу», а також обговорили потенційну зустріч президента Володимира Зеленського та російського лідера володимира путіна.

Тим часом Мединський казав, що російська делегація задоволена результатами перемовин з Україною і готова продовжувати контакт. За його словами, перемовини відновляться після того, як сторони представлять власне бачення припинення вогню.