Культурні діячі вимагають звільнення міністра Точицького. У Мінкульті вважають це замовною кампанією
Громадська організація «Коаліція дієвців культури» закликала прем’єр-міністра Дениса Шмигаля звільнити міністра культури Миколу Точицького через його «управлінську безпорадність». У міністерстві припустили, що це замовна інформаційна кампанія.
Про це йдеться в заяві Мінкульту, яку цитує «Інтерфакс-Україна».
У відкритому листі Точицькому закидають бездіяльність щодо евакуації державного музейного фонду та кадрові призначення некомпетентних управлінців, зокрема його заступника з культурної спадщини Сергія Бєляєва та директора департаменту захисту та збереження культурної спадщини Володимира Шорнікова.
Їх називають такими, що «не мають авторитету серед фахової спільноти, не комунікують з нею, здобули негативну репутацію своїми спонтанними рішеннями та необґрунтованими діями та втручанням на мікрорівні в оперативну діяльність заповідника».
Крім цього, Точицького звинувачують у необґрунтованих управлінських рішеннях щодо звільнень очільників інституцій, маючи на увазі звільнення генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» Максима Остапенка, яке підписанти вважають «ганебним».
«Таке ставлення демонструє зневагу державців до людської гідності як найбільшої цінності і неприйнятний стиль корпоративної культури в органах влади», — йдеться у листі.
Там також критикують нову тимчасову очільницю заповідника Світлану Котляревську, яка, мовляв, не має досвіду роботи у сфері культурної спадщини.
«Ми, ті, хто нижче підписалися, вимагаємо відставки міністра культури та стратегічних комунікацій, звільнення чиновників, відповідальних за деструктивну діяльність у сфері збереження культурної спадщини, відновлення процедури конкурсів на посади керівників культурних інституцій», — заявили підписанти.
Мінкульт у відповідь стверджує, що відкритий лист «Коаліції дієвців культури» є частиною інформаційної кампанії проти міністерства на замовлення «невдоволених забороною на забудову історичних місць Києва та України».
Ця громадська організація, мовляв, уже не вперше є ініціатором медіаатаки на Міністерство культури, а зараз буцімто використала звільнення генерального директора «як привід для продовження медіавійни».
Ще однією причиною появи такого відкритого листа Мінкульт називає перевірку документації «Коаліції дієвців культури», яка «надзвичайно щедру фінансову підтримку міжнародних донорів, обсяги якої можуть бути неоднозначно сприйняті серед музейної спільноти, особливо регіонів». Початок такої перевірки нібито й став причиною «активізації інформаційних випадів» на міністерство.