Стефанішина очолила Мін’юст. Вона також залишається віцепремʼєр-міністеркою
Верховна Рада погодила призначення Ольги Стефанішиної на посаду віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерки юстиції України.
Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк.
До цього Стефанішина займалася лише напрямком європейської та євроатлантичної інтеграції України.
До роботи у держапараті Стефанішина займалася приватною юридичною практикою. Потім працювала в Державному департаменті з питань адаптації законодавства, Департаменті міжнародного права/Департаменті європейської інтеграції в міністерстві юстиції України.
У 2017 році працювала директоркою урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів.
У 2019 році невдало балотувалась у Верховну Раду від партії «Українська стратегія Гройсмана» (№ 25 у списку). Працювала в юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери».
ЗМІ писали, що Стефанішина є підозрюваною в корупційній справі Олени Лукаш — колишньої міністерки юстиції часів Януковича-Азарова. А коментуючи цю справу, Стефанішина дезінформувала про її перебіг.
Стефанішина заявляла, що їй інкримінують те, що на посаді керівника одного з підрозділів Міністерства юстиції (яке тоді очолювала Олена Лукаш) вона ініціювала проведення досліджень на тему європейської інтеграції.
За даними розслідувачів, Мін’юст тоді заплатив 2,5 млн гривень за порівняльний аналіз українського законодавства із європейським (одна сторінка коштувала від 1,4 тис. до 4,5 тис. гривень, залежно від конкретної роботи). Однак там помітили емоційні коментарі, зроблені в режимі правки типу: «З рос. - МаячняБред» та «З рос. - Думка відсутняМысль отсутствует». Як зазначається, у слідства виникли запитання до ціни і якості цих робіт.
Нагадаємо, попередній очільник Міністерства юстиції Денис Малюська подав у відставку та був звільнений. Це сталося на тлі анонсованого «великого перезавантаження» уряду. Однак Малюська заявив, що його звільнення не пов’язане із примусом чи шантажем, а є його власним бажанням після 5 років роботи.
Зміни в уряді
Інформація про заплановані кадрові зміни почала з’являтися з початку літа, а напередодні голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія анонсував, що понад 50% штатної чисельності Кабінету Міністрів зазнають змін. Він назвав це «великим перезавантаженням уряду».
Верховна Рада вже погодила звільнення:
- Олександра Камишіна з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості України;
- Ольги Стефанішиної з посади віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
- Руслана Стрільця з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
- Дениса Малюськи з посади міністра юстиції;
- Дмитра Кулеби з посади міністра закордонних справ;
- Ірини Верещук з посади віцепрем'єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Володимир Зеленський також звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента.
Новим міністром закордонних справ перший заступник Кулеби Андрій Сибіга.