Угорщина тимчасово заблокувала кредит для України на €35 млрд від ЄС до виборів у США
Угорщина підтвердила, що затримає план ЄС щодо кредиту на 35 мільярдів євро для України в межах зобовʼязання США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада«Великої сімки» щодо коштів для Києва з доходів від заморожених російських активів.
Про це пише Euronews.
Будапешт вирішив відкласти таку допомогу до того часу, поки у США не проведуть президентські вибори 5 листопада.
Сполучені Штати стурбовані довгостроковою стабільністю безпрецедентного плану, оскільки санкції ЄС щодо заморожених активів мають оновлюватись кожні шість місяців одностайно. Це означає, що будь-якої миті одна держава блоку може перешкодити продовженню, розморозити активи та зруйнувати проєкт, вказує Euronews.
Щоб заспокоїти побоювання Вашингтона, Брюссель запропонував продовжити термін поновлення заморожених активів із шести до 36 місяців.
Водночас більшість держав-членів ЄС погоджуються з необхідністю швидко рухатися з багатомільярдним кредитом. Однак для схвалення позики потрібна кваліфікована більшість, але для зміни санкцій необхідна одностайність.
«Ми вважаємо, що це питання — продовження російських санкцій — має бути вирішене після виборів у США. Це була позиція Угорщини», — заявив угорський міністр фінансів Міхай Варга після зустрічі міністрів у Люксембурзі.
За його словами, два кандидати в президенти — Камала Гарріс і Дональд Трамп — відстоюють два протилежні підходи до боротьби з війною, тому блок повинен будувати свої наступні кроки залежно від вибору американців.
Розмови щодо позики продовжаться 9 жовтня під час зустрічі послів ЄС у Брюсселі. Нині Угорщина головує в Раді ЄС, і їй доручено модерувати сесію.
Кредит на 50 млрд доларів від G7
Лідери «Великої сімки» 13 червня узгодили надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів. Як заставу планують використати прибуток з відсотків заморожених активів російського центрального банку.
Bloomberg писав, що кошти скерують на підтримку оборони, економіки та відновлення України, однак деталі ще можуть змінити. Допомога почне надходити до кінця року.
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні казала, що кредит не буде фінансуватися країнами ЄС, натомість гроші нададуть США, Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія.