США та ЄС близькі до рішення надати Україні $50 мільярдів із заморожених активів рф — Bloomberg

США та ЄС узгоджують останні деталі щодо виділення Україні кредиту на 50 мільярдів доларів, який погасять коштом майбутніх доходів від заморожених російських активів.  

Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

США та ЄС мали внести по 20 мільярдів доларів у пакет допомоги Україні, який ініціювала «Велика сімка». Проте нещодавно США повідомили Євросоюзу, що внесуть 20 мільярдів доларів, лише якщо ЄС змінить своє законодавство щодо санкцій проти росії, зробивши його більш надійним.  

Зараз санкції ЄС, завдяки яким заморожують російські активи, поновлюють одностайним голосуванням кожні шість місяців. США хочуть бути впевнені, що режим санкцій ЄС не скасують і ці активи залишаться замороженими. Тому Єврокомісія заздалегідь запропонувала три варіанти продовження санкцій.

Проте джерела видання стверджують, що навіть якщо ЄС не внесе змін, США все одно зроблять внесок у запланований пакет допомоги, але з меншою сумою.

Агентство додає, що ЄС уже працює над оновленням свого санкційного режиму.

ЄС також запропонував виділити із власного бюджету 35 мільярдів євро, якщо США не долучаться до позики. Однак Німеччина, Франція та Італія виступили проти збільшення внеску ЄС, а Угорщина запропонувала відкласти всі рішення стосовно заморожених російських активів до президентських виборів у США. 

За даними видання, остаточні пропозиції «Великої сімки» мають зробити під час міністерської зустрічі 25 жовтня. 

Кредит на 50 млрд доларів

Лідери «Великої сімки» 13 червня узгодили надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів. Як заставу планують використати прибуток з відсотків заморожених активів російського центрального банку.

Bloomberg писав, що кошти скерують на підтримку оборони, економіки та відновлення України, однак деталі ще можуть змінити. Допомога почне надходити до кінця року.

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні казала, що кредит не буде фінансуватися країнами ЄС, натомість гроші нададуть США, Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія.