Рада провалила голосування за зміни щодо відповідальності за корупційні правопорушення. Це потрібно для членства в ОЕСР
Верховна Рада провалила голосування у першому читанні за законопроєкт про увідповіднення з міжнародними стандартами відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.
За відповідний законопроєкт № 11443 проголосували 214 народних депутатів. Голосами 230 документ відправили субʼєкту ініціативи на доопрацювання.
Цей законопроєкт направлений на виконання зобов’язань щодо імплементації Рекомендації Ради Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях.
Геращенко заявила, що ідея правильна, але законопроєкт виписаний «неідеально».
«Це важливий крок, який наближає нас до членства в Організація економічного співробітництва та розвитку — міжнародна організація, що об'єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку і розглядаються як розвинені.ОЕСР… але як є», — написав Железняк.
Що таке ОЕСР?
ОЕСР — організація, до складу якої входять 38 найбільших та найрозвиненіших економік світу, які виробляють орієнтовно дві третини світового ВВП. ОЕСР є місцем вивчення та дискусій, здійснює пошуки та аналіз, що допомагають урядам визначити стратегію виходу на формальні угоди між країнами-членами і які будуть реалізовуватися національними інституціями чи в інших міжнародних домовленостях.
У червні 2018 року Україна підписала договір з ОЕСР щодо поглиблення співпраці, зокрема у сфері боротьби з корупцією, експортного кредитування та надання експортних гарантій, а у 2019 році почала переговори про вступ.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав від імені держави заявку на вступ до ОЕСР 5 липня 2022 року на полях Конференції з питань відновлення в Лугано.