Україна просить відправити моніторингову місію в порти Одеси через російські удари

Україна закликала Міжнародну морську організацію невідкладно відправити міжнародну моніторингову місію в порти Одеси.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ.

У середу, 16 жовтня, міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів в Одесі переговори з колегами із країн Формат регіонального співробітництва, який охоплює Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Норвегію та ШвеціюНордично-Балтійської вісімки. Дипломати також провели окрему зустріч із експортерами сільськогосподарської продукції, які розповіли про посилення російських обстрілів по українських аграріях, сільськогосподарській галузі та портовій інфраструктурі.

Сибіга наголосив, що Україна залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки навіть в умовах війни, та закликав союзників підтримати українських фермерів. Зокрема, допомогти зі страхуванням суден і терміналів.

За даними МЗС, за час великої війни росіяни понад 50 разів атакували українські порти, внаслідок чого пошкоджено понад 300 об’єктів портової інфраструктури, 23 цивільних судна, знищено понад 100 тисяч тонн агропродукції.

Лише за останній місяць російські удари пошкодили чотири судна, зокрема з вантажами зерна для Єгипту та кукурудзи для Італії, а також із гуманітарним вантажем Продовольчої програми ООН для Палестини.

«Ось які цілі обирає росія для своїх ударів — цивільні судна, зерносховища, термінали. Це не просто удари по нашій економіці. Це удари по глобальній продовольчій безпеці. росія ставить мільйони людей у світі під загрозу голоду», — наголосив Сибіга.

Міністр повідомив, що Україна офіційно звернулася до Міжнародної морської організації із закликом невідкладно скерувати до портів Великої Одеси міжнародну моніторингову місію на тлі посиленого російського терору.

Сибіга закликав також блокувати російський тіньовий флот, який дозволяє москві заробляти гроші для війни проти України та створює загрозу екологічної катастрофи в Європі.

Окрім того, обговорювали допомогу в посиленні тиску на росію, забезпечення доступу міжнародних моніторів і медиків до українських військовополонених, гуманного ставлення та базових потреб, а також сприяння звільненню всіх незаконно утримуваних.