Партнери занепокоєні скасуванням норми про конфіскацію майна корупціонерів — Стефанішина
Європейських партнерів занепокоїло скасування норми закону щодо угод зі слідством для обвинувачених у корупції, яка передбачала конфіскацію їхнього майна. В Україні працюють, щоб повернути цю норму.
Про це сказала віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанішина, яку цитує «Інтерфакс-Україна».
За її словами, скасування норми є «технічним рикошетом, а не політичним виключенням статті», адже закон, який передбачає конфіскацію майна корупціонерів, і закон, який викреслює цю статтю, ухвалювали «досить оперативно один за одним».
Однак міністерка запевнила, що уряд теж занепокоєний цією ситуацією і працює, щоб виправити її.
Зазначимо, що в парламенті вже зареєстрували законопроєкт про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України, щоб повернути норму про конфіскацію, звернув увагу народний депутат Ярослав Железняк.
Він припустив, що норму мають повернути в законодавство на найближчому пленарному засіданні Ради.
Що передувало?
20 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає позбавлення державних нагород тих, хто вчинив протиправні дії проти України.
Позбавити держнагород можуть, якщо людину засудять за злочини проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку і якщо РНБО введе проти неї санкції. Ті, кого позбавлять нагород, не зможуть претендувати на права та пільги, які мають люди, що отримали такі нагороди. До першого списку про позбавлення нагород увійшли 34 людини.
Після цього народна депутатка Анастасія Радіна заявила, що цей закон «викреслив» зі статті 77 Кримінального кодексу України норму про призначення додаткового покарання у вигляді конфіскації майна обвинуваченого в корупційному злочині, який іде на угоду зі слідством.
Вона мала на увазі закон, який Верховна Рада ухвалила в жовтні: він дозволяє корупціонерам у разі співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення. Суд міг у таких випадках конфіскувати майно фігуранта (якщо цей вид покарання буде узгоджено).
Радіна заявила, що реєструє у Верховній Раді законопроєкт, який поверне у статтю 77 Кримінального кодексу України попередню редакцію з конфіскацією майна.