Закони про держбюджет-2025 та підвищення податків набудуть чинності з 1 грудня — Шмигаль

Президент Володимир Зеленський найближчими днями підпише закони про державний бюджет на 2025 рік та зміни до податкового кодексу. Вони набудуть чинності з 1 грудня. 

Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль в етері телемаратону «Єдині новини».

Уряд уже звернувся до президента щодо якнайшвидшого підписання цих законів. Як пояснив голова уряду, вони є однією з ключових вимог кредиторів, а також важливі для наповнення коштами всіх витратних статей для оборони України цього року та наступного.

«Після підписання цих законів ми отримаємо додатковий ресурс для закупівлі зброї та амуніції, а також виплати заробітних плат Силам безпеки й оборони», — запевнив Шмигаль. 

Тим часом народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав перенесення для ФОПів запровадження оподаткування з 1 жовтня на 1 січня 2025 року.

«Тобто повністю відстояли, щоби прибрати з закону “заднє число”… ну, окрім банків», — написав він.

Зазначимо, що це правка до законопроєкту №11416-д про рекордне підвищення податків, який незабаром і підпише Зеленський. 

Підвищення податків

Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 млрд гривень. Саме тому ініціювали збільшення податків. Річ у тім, що міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є «вирішальним джерелом» фінансування воєнних дій, наголошує Мінфін.

Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету.

Зазначимо, ще 10 жовтня Верховна Рада підтримала в цілому підвищення податків. Закон передбачає, зокрема:

  • збільшення податків для 1, 2, 4 груп ФОП, для них встановлюється військовий збір розміром 10%;
  • запровадження авансових внесків для АЗС;
  • встановлення 1% податку від прибутку доходів для ФОПів 3 групи;
  • встановлення 25% податку від прибутку для небанківських фінансових установ;
  • помісячна звітність щодо ПДФО.

Держбюджет

Закон про держбюджет передбачає рекордні видатки на рівні 3,94 трлн гривень, з них видатки на оборону становлять 2,22 трлн гривень. Дохід передбачається на рівні 2,3 трлн гривень.

Окрім того, у бюджеті закладено додаткові 141 млрд гривень надходжень від вищезгаданого податкового законопроєкту №11416-д, очікується й зовнішнє фінансування на рівні 38,4 млрд доларів.

Пріоритетами будуть оборона та безпека держави. Серед інших важливих напрямів — соцзахист, охорона здоровʼя, освіта, а також підтримка регіонів та бізнесу.