Шуфричу дозволили виконувати депутатську роботу з СІЗО — рішення суду
Суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу право на здійснення депутатських повноважень. Його підозрюють у державній зраді.
Про це повідомив парламентар Олексій Гончаренко, який оприлюднив копію ухвали Шевченківського районного суду.
За його словами, Шуфрич, який зараз перебуває в СІЗО, подав клопотання, що хоче виконувати свої депутатські повноваження.
Суд відмовив у тому, щоб Шуфрич брав участь фізично у засіданні Верховної Ради, проте зобовʼязав надати йому право виконувати депутатські повноваження в межах його перебування в слідчому ізоляторі.
Також суд направив ухвалу до Верховної Ради для консультацій.
Гончаренко зауважив, що згідно з регламентом, народний депутат може голосувати за законопроєкти тільки в сесійній залі. Тобто Шуфрич не зможе голосувати.
«Цікаво, як саме розв’яжуть це питання… Теоретично він може брати участь онлайн, наприклад, в засіданнях Комітетів. Чи подавати через помічників законопроєкти та постанови», — написав народний депутат.
Раніше суд частково задовольнив клопотання Шуфрича і зобовʼязав забезпечити йому виконання депутатських повноважень. Але було незрозуміло, у який спосіб виконуватимуть рішення суду: чи його будуть із СІЗО возити на засідання Ради, чи парламентар долучатиметься до засідань онлайн.
У чому підозрюють Шуфрича?
У лютому 2024 року народному депутатові від нині забороненої «Опозиційної платформи — За життя» Нестору Шуфричу повідомили про підозру за фінансування росгвардії у Криму.
За даними слідства, улітку 2013 року Шуфрич придбав у людей, афілійованих із Віктором Медведчуком, нерухоме майно в курортному селищі Сімеїз у Криму. Щоб приховати це, він зареєстрував майно на підконтрольну йому та його довіреній особі фірму.
А у 2016 році, після окупації Криму, обвинувачені уклали договір охорони цього майна з незаконним воєнізованим формуванням окупаційної влади в АР Крим — «ФГУП “Охрана” росгвардии по Республике Крым». Так, на рахунки російського воєнізованого формування за ці послуги перерахували майже 650 тисяч рублів.
Слідчі заявляють, що депутат, окрім того, був завербований ФСБ рф та виконував завдання ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви.
Так, Шуфрича та його довірену особу обвинувачують за статтею про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України). Крім цього, народному обранцю інкриміновано державну зраду (ч. 1 ст. 111 ККУ).
Нагадаємо, у вересні 2023 року Шуфричу повідомили про підозру в державній зраді за підривну діяльність в інформаційній сфері.