Опонент Навроцького заперечив йому щодо вступу України до ЄС і висловився за виплати для українців

Кандидат у президенти Польщі Рафал Тшасковський заперечив своєму опонентові Каролю Навроцькому, виступивши за вступ України до ЄС. Також він висловився за збереження програми виплат для українців «800 плюс».

Про це він сказав під час виступу перед урядом, який цитують RMF24 та PolsatNews.

Тшасковський заявив, що після війни Україна має стати частиною Європейського Союзу й НАТО. За його словами, Навроцький, який засумнівався в цьому, «не розуміє польського інтересу» і що Польщі «просто вигідно, щоб Україна була частиною Європи, а не частиною росії».

«Хто серйозно ставиться до наших інтересів, не може заперечувати членство України в НАТО», — каже польський кандидат, однак додав, що для вступу Україна має провести низку реформ.

Він також сказав зізнався, що має мало спільного з президентом Анджеєм Дудою, але коли йдеться про членство України в західному світі, вони обидва «завжди говорили одним голосом».

Крім того, Тшасковський пропонує продовжити виплату допомоги українським біженцям за програмою «800 плюс», адже ті, мовляв, мають зміцнювати польську економіку, на відміну від Німеччини та Швеції, куди «було вигідно приїжджати тільки за добробутом».

«Переважна більшість українців працюють у Польщі, сприяючи зростанню нашої економіки. У цьому саме й полягає суть. Ми не повинні повторювати помилки інших країн ЄС, ми повинні проводити таку політику, яка приносить свої плоди, адже саме цього очікують наші громадяни», — вважає він.

Більше про програму «800 плюс»

Програму «800 плюс» започаткували після повномасштабного вторгнення росії в Україну. У першій половині 2024 року вона охопила майже 250 тисяч українських сімей. Додаткові 800 злотих щомісяця отримують батьки чи опікуни неповнолітньої дитини, які виїхали з України.

Від 1 вересня минулого року, щоб отримувати цю допомогу, діти з України мали відвідувати польські заклади освіти.

Польська ультраправа партія «Конфедерація» критикувала виплату цієї допомоги, стверджуючи, що уряд не контролює її, писав Onet. Один із її політиків Кшиштоф Босак стверджував у травні 2024 року, що є «тривожні ознаки того, що роми, які постійно живуть на заході України, реєструються в Польщі як біженці та отримують допомогу».