Угода про корисні копалини: уряд вирішив, хто підписуватиме її
Кабінет Міністрів видав розпорядження, згідно з яким угоду про корисні копалини зі США підписуватиме або перша віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко, або міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Про це йдеться в тексті розпорядження від 26 лютого, яке підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Водночас офіційного тексту угоди уряд не опублікував. Раніше його публікувало видання «Європейська правда» — у кінці було вказано, що його має підписати Свириденко.
Тим часом народний депутат Олексій Гончаренко, посилаючись на свої джерела, казав, що підпис під угодою з українського боку поставить саме Сибіга.
Перед тим 28 лютого український президент Володимир Зеленський проведе перемовини щодо угоди з президентом США Дональдом Трампом. За словами останнього, після зустрічі документ зрештою і підпишуть.
Більше про угоду
Україна та США домовилися підписати угоду про спільний видобуток українських корисних копалин. Перший варіант угоди, який передбачав право власності США на 50% запасів корисних копалин в Україні, Київ не прийняв.
Президент України Володимир Зеленський пояснював, що документ не відповідав українським інтересам. Це викликало критику у Вашингтоні, дійшло до прямих звинувачень від президента США Дональда Трампа на адресу Зеленського.
Згодом українська та американська сторони допрацювали документ, а видання «Європейська правда» опублікувало його текст.
Згідно з ним, Україна та США повинні створити спільний Інвестиційний фонд відбудови. Управлятимуть ним обидві сторони. Угода передбачає, що жоден з учасників договору не буде продавати, передавати або в інший спосіб прямо чи непрямо відчужувати будь-яку частину своєї частки у фонді без попередньої письмової згоди іншого учасника.
Передбачається, що Україна вноситиме до фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації власних природних активів, що є у державній власності Києва.
Разом із цим, Уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Як зазначено в угоді, учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в угоді про фонд.