Волц поговорив із Єрмаком про місце й дату проведення переговорів

Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц провів телефонну розмову з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком про майбутні мирні переговори. 

Про це заявив Волц в інтервʼю Fox News. 

За словами радника, під час розмови вони обговорили місце й дату проведення переговорів.

«Вчора і сьогодні було позитивним кроком вперед сказати, що ми збираємося обговорити цю частину, і ми вже говоримо про подальші заходи зміцнення довіри, які потім передамо росіянам і перевіримо цю сторону. Це буде жорстка Човниковою дипломатією називають діяльність стороннього посередника, який виступає як зв'язкова ланка між основними учасниками конфлікту без їхнього безпосереднього контактучовникова дипломатія, але обидві сторони мають бути залучені. […] Я думаю, що ми рухаємося в позитивному напрямку», — наголосив він.

Хоча Волц і не назвав імені українського посадовця, з яким говорив, розмову підтвердив радник президента Дмитро Литвин у коментарі «Суспільному». За його словами, саме Єрмак говорив з радником президента США.  

У цьому інтервʼю він також повторив позицію Вашингтона про те, що США можуть розглянути відновлення допомоги Україні, якщо будуть організовані мирні переговори.

Нагадаємо, директор американського Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Джон Реткліфф підтвердив, що Сполучені Штати призупинили постачання зброї та передачу розвідувальних даних для України. 

Доповнено о 19:10. Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Україна та США почали працювати над двосторонньою зустріччю.

Більше про призупинення допомоги від США

Напередодні видання Blooomberg та CNN заявили, що президент США Дональд Трамп призупинив надання Україні всієї американської допомоги. Зокрема, тієї допомоги, яку розпорядився виділити ще його попередник Джо Байден. Офіційних повідомлень Білого дому про таке рішення не було.

На тлі цього президент Володимир Зеленський доручив представникам української влади звʼязатися з американськими колегами й отримати офіційну інформацію щодо зупинення військової допомоги. Він також наголосив, що українські служби встигли напрацювати алгоритми дій за будь-якого розвитку ситуації з допомогою партнерів.

Тим часом премʼєр-міністр Денис Шмигаль казав, що ще станом на вечір 3 березня військова допомога від США продовжувала надходити.

Тим часом президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала план ReArm Europe («Переозброєння Європи») на 800 мільярдів євро, який передбачає збільшення витрат на оборону — як для свого захисту, так і для підтримки України.

А от вже сьогодні, 5 березня, таблоїд Daily Mail та Financial Times написали, що США перестали ділитися з Україною і розвідданими. Однак «Суспільне» з посиланням на обізнане джерело стверджує, що станом на цей день обмін розвідданими триває.